Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 25.04.2024 10:21:40  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Godziny dostępności nauczycieli
Historia szkoły
Rada Pedagogiczna
Rekrutacja do szkoły
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Udział w programach UE
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
B&N
Karta rowerowa
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
E-Szkoły
Laboratoria przyszłości
Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
Galeria

Plan lekcji
Podręczniki szkolne
Rozkład dzwonków
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Świetlica szkolna
Pedagog i Psycholog
Profilaktyka
Sekretariat
Biblioteka
Pedagog Terapeuta
Logopeda
Szukaj



Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...
Zakończenie roku szkolnego
          Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 19 czerwca 2019 roku

godz. 8.00 - klasy III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej
godz. 9.00 - klasy I - III szkoły podstawowej
godz. 11.00 - klasy IV - VII szkoły podstawowej

"Śnieżka i 7 krasnoludków"
          Dnia 7 czerwca dzieci z naszej szkoły obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
Była to adaptacja sceniczna na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm, w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe.
Zabawa w teatr daje dużo satysfakcji nie tylko nauczycielowi prowadzącemu zajęcia ale przede wszystkim dzieciom, które muszą zapanować nad własnym lękiem, tremą, nieśmiałością, czasem trudnym do powstrzymania śmiechem. Udział w przedstawieniu daje poznać smak pewnej popularności i sukcesu, co na co dzień nie zawsze jest dane wszystkim uczniom.
Dla małych aktorów występ i udział w teatrzyku jest okazją do pięknych, twórczych przeżyć. Dzieci na zajęciach teatralnych spędzają dużo czasu i chętnych jest coraz więcej.
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to baśń ponadczasowa, przedstawienie dla ludzi, którzy mają trzy lata, jak i dla takich, którzy mają setkę.
Treść popularnej baśni przemieniła się w niezwykle kolorowy, wesoły i żywiołowy, spektakl.
Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja.
Podkreślić należy, że magia, wszystkie efekty sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce, a była to niewątpliwie zasługa świetnych młodych aktorów, którzy nawet przez moment nie pozwolili nudzić się.
Przedstawienie dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości dydaktyczne jak: umiejętność rozgraniczenia pojęć dobra od zła i ponadczasowość dominacji dobra nad złem oraz pozytywy działania zespołowego.
Miłość, mądrość oraz odwaga – zostały z kolei wybrane i ukazane jako pojęcia kluczowe dla budowy własnej osobowości.
Gratulujemy p. Magdzie Kacalińskiej i jej małym aktorom.






Poloneza czas zacząć
          7 czerwca w samo południe, IV Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych na Rynku zainaugurował tegoroczne obchody XXI ŚWIĘTO MIASTA DNI BŁONIA.
Wszystkim wiadomo, że polonez to reprezentacyjny polski taniec narodowy, od lat tańczony podczas ważnych uroczystości, najczęściej na rozpoczęcie balów (obecnie głównie studniówek). Dawniej stanowił element ceremoniału dworskiego na dworach królów polskich, będąc paradą szlachty przed monarchą.
Przed liczną publicznością, kilkanaście grup z placówek oświatowych gminy Błonie zaprezentowało swoje układy choreograficzne.
W tym roku królował wspaniały polonez napisany przez Bartosza Chajdeckiego do serialu telewizyjnego "Czas honoru".
Po raz pierwszy wśród tańczących znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Honor reprezentowania placówki przypadł uczniom klas III gimnazjum, którzy już wkrótce będą ostatnim rocznikiem absolwentów gimnazjum. Zamkną rozdział edukacji zatytułowany „Gimnazjum”.
Nasi uczniowie zatańczyli piękny układ do muzyki wspomnianego poloneza z filmu „Czas honoru”.
Szyk, elegancja, młodość – takie głosy można było usłyszeć, kiedy prezentowali się najpiękniej jak potrafią. I trzeba przyznać, że im się udało. Zatańczyli tak jak powinno się tańczyć poloneza, a więc dostojnie, spokojnie i płynnie.
Zadowolenie na twarzy p. Barbary Siedleckiej, która ich przygotowywała do występu, było najlepszym dowodem na to, że występ należał do udanych. My natomiast im gratulujemy.






"Mały książe"
          Dnia 5 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia pt. "Mały Książę" w wykonaniu koła teatralnego. To już druga premiera w tym roku szkolnym.
"Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego jest jedną z najbardziej poczytnych książek na świecie. Został wydany w olbrzymiej ilości egzemplarzy i przetłumaczony na setki języków.
Jest to książka, której ukrytym celem jest pewne pouczenie. W dzisiejszych czasach ludzie gonią za pracą i zdobywaniem pieniędzy, a autor książki chce uświadomić wszystkim, że dobra materialne nie są najważniejsze.
Przypomina czytelnikom o zagubionych wartościach nadrzędnych, którymi są: miłość, prawda i dobro.
Będziemy mogli odnaleźć je wtedy, kiedy zrozumiemy że "najlepiej widzi się tylko sercem". Odtwórcą głównej roli była Zuzia Ziubińska, który świetnie oddała żywiołowy charakter odgrywanej postaci. Artyści występujący w spektaklu doskonale wczuli się w swoje role, mieli bardzo dobrą dykcję, dzięki czemu sztuka była zrozumiała dla wszystkich.
Potrafili bardzo realistycznie przedstawić odczucia postaci, tak, że widz nie musiał zastanawiać się nad tym, w jakim stanie psychicznym znajduje się akurat bohater. Kostiumy pozwalały od razu rozpoznać, kim jest dana postać, a muzyka, która jest bardzo ważnym elementem, oddawała nastrój i pojawiała się w odpowiednich momentach, co jest kolejnym plusem.
Ciężka praca reżysera - p. Ewy Stolarczyk - również nie poszła na marne, ponieważ w przedstawieniu zostały wyodrębnione wszystkie wątki występujące w książce. Większość z nas uważa, że do tej książki, jak i do wystawionej sztuki po prostu trzeba dojrzeć.
Bardzo często zapominamy o najważniejszych wartościach, po prostu uczuciach. Z pewnością, ci co obejrzeli przedstawienie wyciągnęli jakieś wnioski i zrozumieli, jak ważna jest świadomość posiadania przyjaciela.









Niezwykła lekcja przyrody w IA
          4 czerwca w klasie 1 a odbyła się bardzo pachnąca lekcja.
Uczniowie wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa „Baziółka” Swedeponic Polska znajdującego się koło Grodziska Mazowieckiego.
W firmie, która zajmuje się hydroponiczną uprawą świeżych ziół, dzieci zobaczyły cały proces ich uprawy od nasionka poprzez każdy etap jego wzrostu.
Dzieci wąchały, smakowały i próbowały odgadnąć ich nazwy.
Świetnie się przy tym bawiły. Każdy otrzymał miły upominek, a jego aromat unosił się w całym autokarze.
To była super lekcja przyrody, która zostanie długo w pamięci!











Wyniki konkursu czytelniczego
          W dniu 05.06.2018 w Centrum Kultury w Błoniu odbył się XVIII finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę” organizowany przez Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Warszawie – filia w Błoniu.
Sześcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego. Piotr Łukasik z kl. Ic otrzymał wyróżnienie w kategorii edytorskiej,
Angelika Bik i Emma Shumeiko z kl. IIIb, oraz Karolina Książek z kl. IIa wyróżnienia w kategorii literackiej i plastycznej.
Zuzanna Koceniak z kl. Vb tytuł Srebrnej Książki za książkę „O flamingu, który zwiedził świat”, natomiast Rafał Lisiecki z kl. IIIa gimnazjum tytuł Młodego Literata za książkę „Nielubiący światła”.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, gry i maskotki. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku.












Pierwszaki poznają różne zawody
          W klasie Ib poznajemy zawody naszych rodziców.
Odwiedziła nas już mama Kuby, która opowiedziała o pracy analityka biznesowego.
Mogliśmy się dowiedzieć, ile wynoszą roczne obroty jednego z większych marketów w Polsce oraz np. ile średnio wydaje klient podczas zakupów w tym sklepie.
Rozwiązaliśmy też zadania matematyczne dotyczące zakupów przygotowane przez panią Kasię.
Dzisiaj mieliśmy okazję gościć tatę Poli, który prowadzi sklep zoologiczny. Opowiedział nam o swojej pracy i przywiózł zwierzęta.
To było niesamowite. Każdy z nas mógł przyjrzeć się im z bliska, pogłaskać i nakarmić.
Były wśród nich gryzonie takie jak chomiki, białe myszki, szynszyla, szczury, królik, świnka morska.
Barwne papużki przywitały się z nami śpiewem, gdy tylko pan Michał nam je pokazał.
Dokarmialiśmy zwierzęta ich ulubionymi pokarmami.
Każde z nich wymaga odpowiedniej klatki, poidełka, naczynia na pokarm.
Mogliśmy to wszystko zobaczyć.
Pokarm kładliśmy do odpowiednich dla nich pojemników. Najciekawszy był jednak bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Zapamiętamy to spotkanie na długo. Dziękujemy i zapraszamy do nas kolejnych Rodziców!











Złoto dla Poli
          M iło nam poinformować, że wczoraj nasza uczennica Pola Granowska z klasy IIIA gimnazjum, zdobyła w finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Warszawie w lekkiej atletyce, złoty medal w skoku w dal. Brawo Pola!!!

Rozdanie nagród za gazetki szkolne
          Już wcześniej pisaliśmy, że nasz zespół redakcyjny składający się z uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum pod opieką p. Edyty Włodarskiej, zajął II miejsce w III edycji konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego 2018/2019 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Właśnie dzisiaj, 1 czerwca, liczna bo kilkunastoosobowa delegacja udała się do Szkoły Podstawowej nr 368
im. "Polskich Olimpijczyków" w Warszawie gdzie podczas festynu rodzinnego, miało miejsce wręczanie nagród laureatom konkursu. Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
W związku z odbywającym się spotkaniem rodzinnym było słonecznie, kolorowo, wesoło, tanecznie i smacznie.
Jeszcze raz gratulujemy naszym laureatom.








Dzień sportu najmłodszych
          Sport był uprawiany przez ludzi od niepamiętnych czasów.
W naszej szkole, zgodnie już z tradycją, uczniowie klas młodszych zmierzyli się ze sobą w rożnych dyscyplinach sportowych.
Dzisiejsza impreza przypominała nieco wielkie światowe święto sportu - olimpiadę.
Motto dzisiejszej wielkiej imprezy sportowej, zgodne było z mottem olimpijskim, które głosi, że „najważniejsze w igrzyskach olimpijskich nie jest zwycięstwo, ale udział”- bawmy się radośnie, bo zwycięstwo nie jest istotne,ale sprawiedliwa, radosna rywalizacja.
Ponieważ pogoda dopisywała, na boisku szkolnym czekały na dzieci różnego rodzaju zadania sprawnościowe oraz dodatkowe konkurencje sprawdzające umiejętności sportowe np. celne uderzenie do bramki, skok w dal, kręgle.
Na dobry początek dnia uczniowie zmierzyli się z Zumbą prowadzoną przez uczennice klasy V. Zumba jest idealna dla osób lubiących dobrą zabawę a nasi najmłodsi uczniowie są zwolennikami takiego spędzania czasu.
Następnie miały miejsce wszelkiego rodzaju zabawy, gry, zabawy ruchowe i konkurencje sportowe, w których dzieci, już jako przedstawiciele różnych narodów, uczestniczyły ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play.
Była to lekcja wychowania w duchu wartości jakie niesie sport – przeniesienie i promowanie zasad „fair play” ze sportu do szkoły poprzez gry i zabawy ruchowe.
Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń oraz sporą dawkę pozytywnej energii. Pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień.
Na zakończenie wszyscy mali sportowcy otrzymali medale okolicznościowe oczywiście w kolorze złotym - wszyscy na nie zasłużyli.
Dopełnieniem była pizza, przy której mogli odpocząć i posilić się uczestnicy tej sportowej imprezy.
Kierujemy słowa podziękowania dla p. Barbary Siedleckiej - nauczyciel wych. fizycznego oraz wolontariuszy z klasy IIIA gimnazjum, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali przy organizacji tak udanego dnia dla swoich młodszych kolegów.
Do zobaczenia na święcie dziecięcego sportu za rok!













Doświadczenia z wodą w IIB
          Już kilka razy pisaliśmy o warsztatach w klasach młodszych prowadzonych przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu. Pan Piotr chętnie prowadzi warsztaty z naszymi uczniami. Dzisiaj dzielimy się informacją z zajęć prowadzonych z uczniami klasy IIB, którzy w poniedziałek 27.05. uczestniczyli w warsztatach " Krażenie wody w przyrodzie", aby dowiedzieć się więcej o wodzie i jak jej mądrze używać.
Uczniowie nauczyli się, co można wylewać do kanalizacji, a czego nie można tam wrzucać. Wykonali z panem kilka doświadczeń z wodą. Kładli na jej powierzchni spinacze, korki i monety. Przedmioty przyciągały się do siebie lub do ścianek naczynia. Na zakończenie pan wrzucił suchy lód do zimnej wody. Powstała para, która bardzo się nam podobała. Dzieci były zainteresowane doświadczeniami z wodą, która jest jednym z podstawowych elementów człowieka. Jest niezastąpiona w życiu i gospodarce. Jest przedmiotem konsumpcji, warunkiem higieny i rekreacji.
Jest też podstawowym czynnikiem rozwoju gospodarki, rolnictwa i przemysłu, a nawet transportu.
Dzieci "piały" z zachwytu widząc efekty eksperymentów. Wszystkie zabawy, w których coś się przelewało, wylewało i musowało były idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.





Strona 72 z 178 << < 69 70 71 72 73 74 75 > >>
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.