Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Majowe święta...
Dodane przez sp_bieniewice dnia 02.05.2018 22:00:39
          Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.
Tak też było i w tym roku w naszej szkole. W dniu 26 kwietnia (czwartek) odbył się uroczysty apel związany z majowymi świętami - 1 Maja (Święto Pracy), 2 Maja (Święto Flagi), 3 Maja (Święto Konstytucji 3 Maja).
Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie klas piątych z udziałem klasy czwartej i klasy drugiej gimnazjum, zaprezentowali specjalnie przygotowany na te okazję program artystyczny " Rozwiń skrzydła orle biały...", który przybliżył dzieciom treści patriotyczne związane z obchodami tych świąt.
Przybliżono wiedzę o symbolach narodowych poprzez: utwory literackie - „Dzięki Ci za to Panie” – A. Bursy, „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, „Legendę o Lechu i Białym Orle” H. Dąbrowskiej oraz utwory muzyczne - odśpiewanie 4 zwrotek Hymnu Państwowego, piosenki "Rozwiń skrzydła orle biały", "Flaga", "Myślimy o Polsce", "Jesteśmy Polką i Polakiem", "Miasto 44".
Przyznać należy, że wiersze, recytowane były z wielkim zaangażowaniem, a pieśni patriotyczne zaśpiewane z poprawną dykcją i intonacją.
Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły Pan Marek Parafiniuk, który podziękował młodym "artystom" za wspaniały występ a wszystkim zebranym życzył miłego wypoczynku w ten długi majowy weekend.