Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach 3 Maja w Błoniu
Dodane przez sp_bieniewice dnia 06.05.2018 09:33:59
          Cała Polska świętowała 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja.
Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Tradycyjnie już tego dnia delegacja naszej szkoły udała się do Błonia na uroczystości związane tym ważnym dla nas Polaków świętem.
Obchody rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Świętej Trójcy w Błoniu. Spod kościoła w takt muzyki granej przez orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej samorządowcy, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji, instytucji i związków, szkół i przedszkoli z terenu gminy Błonie, harcerze przeszli na Rynek, miejsce dalszych uroczystości.
Na tę część złożyło się podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego, okolicznościowe przemówienia.
Na zakończenie odbył się apel poległych, a następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Hymnu Narodowego.