Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Warsztaty ceramiczne
Dodane przez sp_bieniewice dnia 13.05.2018 12:36:06
          10 maja uczniowie klasy IA i IB szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach garncarskich prowadzonych przez instruktora Pracowni Ceramicznej WABI SABI.
Warsztaty ceramiczne to warsztaty, które poza rozwijaniem zainteresowań mają ogromne znaczenie w rozwoju każdego dziecka. Praca z gliną usprawnia małą motorykę i poprawia koordynację wzrokowo-ruchową.
Są to zajęcia gdzie za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny ożywają jako smoki, dinozaury, psy lub koty.
Nasze dzieci tym razem lepiły przedmioty użytkowe - wszelkiego rodzaju miski, miseczki, wazoniki, talerzyki, kubki itp. Następnie zdobiły je pięknymi wzorkami. Młodzi ceramicy z ogromna radością z gliny wyczarowywali swoje arcydzieła, których przeznaczenie na pierwszy rzut oka trudno jest dorosłym odgadnąć, ale użyta wyobraźnia i zaangażowanie sprawiają, że ich wartość jest bezcenna.
Efekty wyobraźni i pracy dzieci można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.