Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Polubić judo... czemu nie
Dodane przez sp_bieniewice dnia 07.12.2018 21:35:09
          Judo przyczynia się do harmonijnego rozwoju, udowadnia, że nie siła i ciężar ciała, a szybkość i zręczność są czynnikami decydującymi w działaniu. To sport olimpijski, w którym przepisy wykluczają techniki i akcje niebezpieczne dla zdrowia. Badania dotyczące urazów, które przeprowadzono na warszawskiej AWF wykazały, że w judo jest znacznie mniejsza ilość kontuzji niż w piłce nożnej.
3 uczennice naszej szkoły - Karolina Marciniak, Zuzia Parkot i Zuzia Białek - polubiły ten sport. Trenują w UKS "PIranie" w Grodzisku Maz. Systematycznie uczęszczają na zajęcia a ciężka praca przekłada się na wyniki i sukcesy.
17 listopada 2018 r, w Sochaczewie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, podczas którego Zuzia Parkot wywalczyła brązowy medal.
2 grudnia w Błoniu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Judo pod patronatem Burmistrza Błonia, w którym wystartowało 360 zawodników z 22 klubów z Polski.
Zawodnicy z klubu Piranie wywalczyli 18 medali w tym 8 złotych, 2 srebrne i 8 brązowych medali.
Wśród medalistów znalazły się uczennice naszej szkoły: Karolina Marciniak stanęła na najwyższym podium zajmując I miejsce, natomiast Zuzia Parkot i Zuzia Białek zdobyły brązowe medale za miejsca III.