Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Pasowanie na czytelnika
Dodane przez sp_bieniewice dnia 03.03.2019 18:13:30
          Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń i odbyło się dziś. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów.
To miejsce w szkole powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się z prezentacji multimedialnej jaka jest droga książki od autora do biblioteki, jak zbudowana jest książka, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając książkę. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika, wielką zakładką do książek.
Niektórzy uczniowie zadeklarowali się, że będą częstymi gośćmi w bibliotece, ponieważ kochają czytać książki.