Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Pierwszy półfinał PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów
Dodane przez sp_bieniewice dnia 06.04.2019 07:46:20
          3 kwietnia, 30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły - miłośników piłki siatkowej - wraz z opiekunami pojechała do Łodzi na półfinałowy mecz siatkarski Ligi Mistrzów.
O awans do finału w Berlinie mistrzowie Polski rywalizują z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.
Był to pierwszy mecz półfinałowy rozegrany pomiędzy PGE Skra Bełchatów z Cucine Lube Civitanova.
Nasi siatkarze przegrali z wicemistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova 0:3 (14:25, 20:25, 23:25).
Rewanż we Włoszech zaplanowano za tydzień w środę o godz. 20.30. Zwycięzca dwumeczu awansuje do finału, który odbędzie się 18 maja w Berlinie.
Wyjazd umożliwił uczniom obejrzenie meczu na żywo i poczuć atmosferę rozgrywek na najwyższym światowym poziomie.
Do łódzkiej Atlas Areny z prowadzoną przez dobrze znanego w Polsce Ferdinando De Giorgiego ekipą Cucine Lube przyjechały gwiazdy światowej siatkówki, m.in.: Bułgar Cwetan Sokołow, Brazylijczyk Bruno Rezende, Kubańczyk z włoskim paszportem Osmany Juantorena, Serb Dragan Stankovic oraz Simon Robertlandy i Yoandry Leal z Kuby.
W PGE Skra Bełchatów zagrali m.in.: Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Milad Ebadipour, Mariusz Wlazły, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk - Kacper Piechocki (libero) - Milan Katic, Renee Teppan, Kamil Droszyński. To zawodnicy znani nie tylko w polskiej siatkówce.
W łódzkiej Arenie mecz oklaskiwało ponad 10 tysięcy kibiców. Był to półfinał Ligi Mistrzów, siatkówka na najwyższym poziomie.