Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Wizyta w Muzeum Ziemi Błońskiej
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.05.2019 20:35:07
          Aby wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o historii swojego regionu, w dniu 8 maja uczniowie z klas 1a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Błońskiej.
Specjalnie dla nich zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne „Pocztówka z Błonia”. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się m.in. że nazwę pocztówka wymyślił Henryk Sienkiewicz oraz że kartki pocztowe miały w przeszłości przeróżne formy.
Oglądali oraz kształtowali wypowiedzi na temat oglądanych przedmiotów, korzystali z przeglądarek multimedialnych będących częścią wystawy eksponatów.
Po przybliżeniu uczniom podstawowych faktów historycznych związanych z regionem, dzieci wykonały niepowtarzalne pocztówki.
W czasie pracy było wiele radości i twórczego działania. Powstały prawdziwe dzieła sztuki!
Po bardzo interesujących zajęciach, podczas których dzieci chętnie i aktywnie brały w nich udział, uczniowie wybrali się do pobliskiego parku Bajka.
Celem wizyty na placu zabaw była przede wszystkim integracja, rozwijanie dużej i małej motoryki dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.
Uczniowie wiele się nauczyli i doskonale bawili!