Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Doświadczenia z wodą w IIB
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.06.2019 11:01:27
          Już kilka razy pisaliśmy o warsztatach w klasach młodszych prowadzonych przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu. Pan Piotr chętnie prowadzi warsztaty z naszymi uczniami. Dzisiaj dzielimy się informacją z zajęć prowadzonych z uczniami klasy IIB, którzy w poniedziałek 27.05. uczestniczyli w warsztatach " Krażenie wody w przyrodzie", aby dowiedzieć się więcej o wodzie i jak jej mądrze używać.
Uczniowie nauczyli się, co można wylewać do kanalizacji, a czego nie można tam wrzucać. Wykonali z panem kilka doświadczeń z wodą. Kładli na jej powierzchni spinacze, korki i monety. Przedmioty przyciągały się do siebie lub do ścianek naczynia. Na zakończenie pan wrzucił suchy lód do zimnej wody. Powstała para, która bardzo się nam podobała. Dzieci były zainteresowane doświadczeniami z wodą, która jest jednym z podstawowych elementów człowieka. Jest niezastąpiona w życiu i gospodarce. Jest przedmiotem konsumpcji, warunkiem higieny i rekreacji.
Jest też podstawowym czynnikiem rozwoju gospodarki, rolnictwa i przemysłu, a nawet transportu.
Dzieci "piały" z zachwytu widząc efekty eksperymentów. Wszystkie zabawy, w których coś się przelewało, wylewało i musowało były idealne zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.