Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Dzień sportu najmłodszych
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.06.2019 11:02:46
          Sport był uprawiany przez ludzi od niepamiętnych czasów.
W naszej szkole, zgodnie już z tradycją, uczniowie klas młodszych zmierzyli się ze sobą w rożnych dyscyplinach sportowych.
Dzisiejsza impreza przypominała nieco wielkie światowe święto sportu - olimpiadę.
Motto dzisiejszej wielkiej imprezy sportowej, zgodne było z mottem olimpijskim, które głosi, że „najważniejsze w igrzyskach olimpijskich nie jest zwycięstwo, ale udział”- bawmy się radośnie, bo zwycięstwo nie jest istotne,ale sprawiedliwa, radosna rywalizacja.
Ponieważ pogoda dopisywała, na boisku szkolnym czekały na dzieci różnego rodzaju zadania sprawnościowe oraz dodatkowe konkurencje sprawdzające umiejętności sportowe np. celne uderzenie do bramki, skok w dal, kręgle.
Na dobry początek dnia uczniowie zmierzyli się z Zumbą prowadzoną przez uczennice klasy V. Zumba jest idealna dla osób lubiących dobrą zabawę a nasi najmłodsi uczniowie są zwolennikami takiego spędzania czasu.
Następnie miały miejsce wszelkiego rodzaju zabawy, gry, zabawy ruchowe i konkurencje sportowe, w których dzieci, już jako przedstawiciele różnych narodów, uczestniczyły ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play.
Była to lekcja wychowania w duchu wartości jakie niesie sport – przeniesienie i promowanie zasad „fair play” ze sportu do szkoły poprzez gry i zabawy ruchowe.
Zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń oraz sporą dawkę pozytywnej energii. Pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień.
Na zakończenie wszyscy mali sportowcy otrzymali medale okolicznościowe oczywiście w kolorze złotym - wszyscy na nie zasłużyli.
Dopełnieniem była pizza, przy której mogli odpocząć i posilić się uczestnicy tej sportowej imprezy.
Kierujemy słowa podziękowania dla p. Barbary Siedleckiej - nauczyciel wych. fizycznego oraz wolontariuszy z klasy IIIA gimnazjum, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali przy organizacji tak udanego dnia dla swoich młodszych kolegów.
Do zobaczenia na święcie dziecięcego sportu za rok!