Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach "Mały książe"
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.06.2019 11:13:17
          Dnia 5 czerwca bieżącego roku w naszej szkole odbyła się premiera przedstawienia pt. "Mały Książę" w wykonaniu koła teatralnego. To już druga premiera w tym roku szkolnym.
"Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego jest jedną z najbardziej poczytnych książek na świecie. Został wydany w olbrzymiej ilości egzemplarzy i przetłumaczony na setki języków.
Jest to książka, której ukrytym celem jest pewne pouczenie. W dzisiejszych czasach ludzie gonią za pracą i zdobywaniem pieniędzy, a autor książki chce uświadomić wszystkim, że dobra materialne nie są najważniejsze.
Przypomina czytelnikom o zagubionych wartościach nadrzędnych, którymi są: miłość, prawda i dobro.
Będziemy mogli odnaleźć je wtedy, kiedy zrozumiemy że "najlepiej widzi się tylko sercem". Odtwórcą głównej roli była Zuzia Ziubińska, który świetnie oddała żywiołowy charakter odgrywanej postaci. Artyści występujący w spektaklu doskonale wczuli się w swoje role, mieli bardzo dobrą dykcję, dzięki czemu sztuka była zrozumiała dla wszystkich.
Potrafili bardzo realistycznie przedstawić odczucia postaci, tak, że widz nie musiał zastanawiać się nad tym, w jakim stanie psychicznym znajduje się akurat bohater. Kostiumy pozwalały od razu rozpoznać, kim jest dana postać, a muzyka, która jest bardzo ważnym elementem, oddawała nastrój i pojawiała się w odpowiednich momentach, co jest kolejnym plusem.
Ciężka praca reżysera - p. Ewy Stolarczyk - również nie poszła na marne, ponieważ w przedstawieniu zostały wyodrębnione wszystkie wątki występujące w książce. Większość z nas uważa, że do tej książki, jak i do wystawionej sztuki po prostu trzeba dojrzeć.
Bardzo często zapominamy o najważniejszych wartościach, po prostu uczuciach. Z pewnością, ci co obejrzeli przedstawienie wyciągnęli jakieś wnioski i zrozumieli, jak ważna jest świadomość posiadania przyjaciela.