Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Poloneza czas zacząć
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.06.2019 11:14:32
          7 czerwca w samo południe, IV Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych na Rynku zainaugurował tegoroczne obchody XXI ŚWIĘTO MIASTA DNI BŁONIA.
Wszystkim wiadomo, że polonez to reprezentacyjny polski taniec narodowy, od lat tańczony podczas ważnych uroczystości, najczęściej na rozpoczęcie balów (obecnie głównie studniówek). Dawniej stanowił element ceremoniału dworskiego na dworach królów polskich, będąc paradą szlachty przed monarchą.
Przed liczną publicznością, kilkanaście grup z placówek oświatowych gminy Błonie zaprezentowało swoje układy choreograficzne.
W tym roku królował wspaniały polonez napisany przez Bartosza Chajdeckiego do serialu telewizyjnego "Czas honoru".
Po raz pierwszy wśród tańczących znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Honor reprezentowania placówki przypadł uczniom klas III gimnazjum, którzy już wkrótce będą ostatnim rocznikiem absolwentów gimnazjum. Zamkną rozdział edukacji zatytułowany „Gimnazjum”.
Nasi uczniowie zatańczyli piękny układ do muzyki wspomnianego poloneza z filmu „Czas honoru”.
Szyk, elegancja, młodość – takie głosy można było usłyszeć, kiedy prezentowali się najpiękniej jak potrafią. I trzeba przyznać, że im się udało. Zatańczyli tak jak powinno się tańczyć poloneza, a więc dostojnie, spokojnie i płynnie.
Zadowolenie na twarzy p. Barbary Siedleckiej, która ich przygotowywała do występu, było najlepszym dowodem na to, że występ należał do udanych. My natomiast im gratulujemy.