Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach "Śnieżka i 7 krasnoludków"
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.06.2019 11:16:05
          Dnia 7 czerwca dzieci z naszej szkoły obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
Była to adaptacja sceniczna na podstawie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” braci Grimm, w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe.
Zabawa w teatr daje dużo satysfakcji nie tylko nauczycielowi prowadzącemu zajęcia ale przede wszystkim dzieciom, które muszą zapanować nad własnym lękiem, tremą, nieśmiałością, czasem trudnym do powstrzymania śmiechem. Udział w przedstawieniu daje poznać smak pewnej popularności i sukcesu, co na co dzień nie zawsze jest dane wszystkim uczniom.
Dla małych aktorów występ i udział w teatrzyku jest okazją do pięknych, twórczych przeżyć. Dzieci na zajęciach teatralnych spędzają dużo czasu i chętnych jest coraz więcej.
„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to baśń ponadczasowa, przedstawienie dla ludzi, którzy mają trzy lata, jak i dla takich, którzy mają setkę.
Treść popularnej baśni przemieniła się w niezwykle kolorowy, wesoły i żywiołowy, spektakl.
Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: charakteryzacja, ciekawe rekwizyty, rozbudowana dekoracja.
Podkreślić należy, że magia, wszystkie efekty sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce, a była to niewątpliwie zasługa świetnych młodych aktorów, którzy nawet przez moment nie pozwolili nudzić się.
Przedstawienie dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości dydaktyczne jak: umiejętność rozgraniczenia pojęć dobra od zła i ponadczasowość dominacji dobra nad złem oraz pozytywy działania zespołowego.
Miłość, mądrość oraz odwaga – zostały z kolei wybrane i ukazane jako pojęcia kluczowe dla budowy własnej osobowości.
Gratulujemy p. Magdzie Kacalińskiej i jej małym aktorom.