Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Aktywnie w Beskidach...
Dodane przez sp_bieniewice dnia 29.06.2019 17:38:57
          Beskidy to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Przekonaliśmy się o tym po wycieczce, która miała miejsce w dniach 10 -13 czerwca. Wtedy to klasy VIII i klasy III gimnazjum wybrały się na ostatnią, wspólną wycieczkę w tej szkole - już za kilka dni będą absolwentami naszej szkoły. Pierwszy dzień obejmował wizytę w Bielsku Białej, gdzie może niestandardowo, ale aktywnie spędziliśmy czas, jeżdżąc na gokartach. Jak się okazało była to niesamowita frajda dla wszystkich uczestników wycieczki. Wieczorem dotarliśmy do Międzybrodzia - miejsca naszego zakwaterowania.
Następny dzień to zwiedzanie Wisły ( Perła Beskidu Śląskiego, miejsce zamieszkania naszego słynnego skoczka narciarskiego p. Adama Małysza, słynna skocznia narciarska "Malinka")), Szczyrku , Istebnej ( Kurna Chata, muzeum regionalne) , Koniakowa (słynne koronki koniakowskie - Koniakowska koronka została wpisana do „Księgi rekordów Guinnessa”! Dzieło pięciu koronczarek z Koniakowa ma 5 metrów średnicy, waży 5 kg, składa się 8 tysięcy elementów i 50 km nici. Największa koronka koniakowska świata powstawała prawie pół roku!) .
Trzeci dzień to całodzienny pobyt w Zatorze w największym rodzinny park rozrywki i zarazem największy park rozrywki w Polsce. Tam każdy znalazł coś dla siebie. Pomimo upału wszyscy bawili się doskonale.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy na podziwianiu pięknych, zapierających dech widoków z góry Żar (wjazd kolejką, zjazd na torze saneczkowym) a następnie pokonując trasy w parku linowym (ostatni punkt programu wycieczki). Z całą pewnością nie raz wrócimy wspomnieniami do tej przygody.