Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Dzień językowy w szkole
Dodane przez sp_bieniewice dnia 28.09.2019 21:42:50
          Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków, w wielu krajach europejskich dzień 26 września jest wielkim świętem całego środowiska edukacji językowej.
Podstawowe cele to m.in. ukazanie znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.
Europejski Dzień Języków od dłuższego czasu zaskarbia sobie rzesze wielbicieli i osób chętnych do zorganizowania obchodów tego wydarzenia w szkole.
W naszej szkole od trzech lat uroczyście obchodzony jest Dzień Języków, który łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.
Stałym elementem święta jest konkurs kulinarny obejmujący kuchnie różnych narodów. Zadaniem uczniów jest wyszukanie ciekawego przepisu i przygotowanie wybranego dania dla pozostałych uczestników. Przedsięwzięcie angażuje wiele osób i pozwala na odkrycie nowych talentów. Na korytarzach szkolnych pojawiły się więc stoiska z przysmakami, które sprzedawane były za symboliczną złotówkę. Część pieniędzy trafiła na konto "Kudłaci przyjaciele Marty" - Fundacja Zwierzęca Arkadia Grupa Sochaczew.
Były liczne konkursy min. najładniejszy plakat, najciekawszy strój, quizy oraz rozmaite konkurencje językowe.
W czasie Dnia Języków Obcych uczniowie mają również okazję obejrzeć różnorodne prezentacje multimedialne przygotowane wcześniej przez kolegów i koleżanki.
Tematyka jest bardzo różnorodna (np. zabytki w Wielkiej Brytanii, kraje niemieckojęzyczne).
Uczniowie również bardzo dobrze bawią się podczas Zumby i karaoke. Dało się zauważyć, że oprócz sprawności fizycznej, mają bardzo bogaty repertuar piosenek obcojęzycznych (hity ze światowych list przebojów).
Mamy nadzieję, że te zajęcia uświadomią wszystkim uczestnikom, że znajomość języków obcych ułatwia życie i można uczyć się ich nie tylko poprzez naukę ale również zabawę.