Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Pierwszaki na pierwszej wycieczce klasowej
Dodane przez sp_bieniewice dnia 07.10.2019 19:12:31
          Dzieci w młodszym wieku szkolnym poznają otaczający świat przy pomocy zmysłów, dlatego gromadzenie doświadczeń, zdobywanie wiedzy, rozwijanie umiejętności w warunkach pozaszkolnych jest ważne przy realizacji zagadnień programowych.
Za jedną z najskuteczniejszych metod oddziaływań dydaktyczno-wychowawczych w procesie edukacji dzieci na poziomie wczesnoszkolnym należy uznać wycieczki szkolne.
Wycieczkom towarzyszy zaangażowanie emocjonalne, radość, ciekawość, otwarcie na coś nowego, może jeszcze nieznanego.
2 października uczniowie klas pierwszych spędzili czas w "Wesołej zagrodzie".
Jest to powstałe w 2010 roku gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Drybus. Położone wśród pól na skraju lasu zapewnia ciszę, spokój i beztroski odpoczynek. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, przejazd na koniu, trampoliny, plac zabaw, gry, zabawy, konkursy (plastyczny na temat zwierząt , które tam znajdują się), budowanie zamków z piasku, pieczenie kiełbasek, to tylko część atrakcji jakie czekały na dzieci. Jednak największe wrażenie wywarły zwierzęta: małpki, konie, kozy, papugi, alpaki, kangury, świnka wietnamska, perliczki, pawie i wiele innych.
Uczniowie zgłębili swoją wiedzę na temat zwierząt, które mieszkają w zagrodzie. Mogły z bliska poznać nie tylko wygląd zwierząt, ale także usłyszeć odgłosy jakie wydają.
Wycieczka z całą pewnością należała do udanych i nawet kapryśna pogoda nie zepsuła wyjazdu a humory dopisywały wszystkim.
Nic więc dziwnego, że uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i obiecują, że jeszcze tam powrócą.