Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Dodane przez sp_bieniewice dnia 07.10.2019 19:21:00
          W zainicjowanej w 2002 r. przez Komisję Europejską kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu", polskie miasta biorą udział od samego początku.
Nasza szkoła również brała udział w tej kampanii, która trwała w dniach 16 - 22 września a kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT był "Dzień bez samochodu" przypadający na niedzielę 22 września.
W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Organizowanym wydarzeniom towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców.
Hasło kampanii ”Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” - pozwoliło na zorganizowanie konkursu plastycznego w klasach IV-VIII SP, przeprowadzenie Quizu na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach w czasie jazdy rowerem i ruchu pieszego.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w każdej klasie przeprowadziła krótką pogadankę na temat jakie korzyści mogą przynieść aktywne środki transportu indywidualnego, jak mogą wpłynąć na nasze zdrowie i środowisko. Przypomniała podstawowe zasady jakie obowiązują w czasie jazdy rowerem i poruszania się pieszo.
Przed wakacjami w naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Bezpieczna jazda rowerem w kasku”. Uczestniczyło w niej 104 uczniów a celem jej było propagowanie bezpiecznej jazdy rowerem w kasku.