Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Kraina Świątecznej Magii
Dodane przez sp_bieniewice dnia 09.12.2019 20:21:46
          7 grudnia nauczyciele wraz z uczniami zaprosili wszystkich do "Krainy Świątecznej Magii". Wśród Gości nie zabrakło gospodarza Gminy Błonie - Burmistrza Zenona Reszki.
Na stacjach takich jak Aniołkowo, Choinkowo, Bałwankowo czy Mikołajkowo, dzieci wraz z rodzicami tworzyli ozdoby choinkowe, by wkrótce dojechać do Laponii - stacji finałowej znajdującej się w sali gimnastycznej.
Tam można było wyczarowywać piękne wzory podczas dekorowania świątecznych pierników. Zebrani rozpoczęli dekorowanie ciastek przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych i dołożyli wszelkich starań, by ich pierniki prezentowały się jak najpiękniej. Pracowali z zapałem i wytrwałością.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Mamom, które napiekły tak dużo pierniczków, że wystarczyło dla wszystkich.
W sali gimnastycznej tradycyjnie już odbyła się licytacja bombek i ozdób choinkowych (trudno uwierzyć, ąle to już 15 edycja). Cały dochód z licytacji przekazany jest na fundusz stypendialny "Dam Radę", bo warto wspierać tych uczniów, którzy się starają i którym się chce.
W tym roku zebraliśmy 4 828 PLN podczas licytacji, oraz 230 PLN z zakupów dokonanych już po jej zakończeniu, czyli razem nieco ponad 5 tysięcy złotych.
Dzięki szczodrości naszych rodziców, władz lokalnych, przyjaciół fundusz ma zapewnione finansowanie na kolejny rok.
Na najbardziej wytrwałych uczestników spotkania czekała niespodzianka - losowanie nagród.
Szczęściarzy odbierających nagrody cieszył widok cieplutkich kocyków, skarpet, termosów i kubeczków świątecznych.
Bardzo dziękujemy p. Zdzisławowi Sobierajskiemu za przeprowadzenie po raz 15 licytacji bombek choinkowych oraz udostępnienie zdjęć do naszej fotogalerii.
Wszystkim, którzy wspierali naszą akcję serdecznie dziękujemy. Była to niezwykła okazja, aby spotkać się, porozmawiać i poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.