Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach "Dziadek do orzechów" w wykonaniu klas trzecich....
Dodane przez sp_bieniewice dnia 25.12.2019 19:33:06
          Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów.
Na stałe w tradycję naszej szkoły, wpisały się klasowe wigilie oraz wspólne spotkania w sali gimnastycznej przeżywane w ostatnim dniu obecności w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia.
Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas: 3a i 3b mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych, tanecznych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przygotowali spektakl „Dziadek do orzechów” - najsłynniejsze przedstawienie zimowe, znane zarówno dzieciom jak i dorosłym na całym świecie. To poruszająca, przepiękna opowieść o dziewczynce Klarze, która za sprawą gwiazdkowego prezentu przenosi się do krainy marzeń, w której nie ma rzeczy niemożliwych, w której wszystko może stać się realne i osiągalne, nawet najskrytsze marzenia.
Przedstawienie oparte było na baśni napisanej przez niemieckiego poetę, pisarza, muzyka i malarza w jednej osobie E.T.A. Hoffmanna.
Ta magiczna opowieść, zabrała nas do świata ożywionych zabawek i opowiedziała historię o spełniających się marzeniach. Wszystko było utrzymane w duchu świąt Bożego Narodzenia.
Nad całością spektaklu czuwały panie Katarzyna Mielcarz i Małgorzata Krzyżak – wychowawczynie klas trzecich.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłaciły się. To wyjątkowe przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Zostało ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.
Następnie na scenie pojawili się dyrektor szkoły p. Marek Parafiniuk oraz wicedyrektor p. Mariola Wysińska aby wręczyć stypendia „Dam Radę” laureatom nominowanym w miesiącach listopadzie i grudniu.
Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły złożył wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo radości w tych szczególnych dniach, miłych spotkań z bliskimi i ciepłych wspomnień.