Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Pasowanie na czytelnika
Dodane przez sp_bieniewice dnia 06.02.2020 14:08:18
          W tym tygodniu w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej. Biblioteka to miejsce, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jaka jest droga książki od autora do biblioteki oraz poznali budowę książki.
Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę, zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania oraz księgozbiorem.
Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz pamiątkowe długopisy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Po uroczystej ceremonii, wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie lektury szkolnej. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.