Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Dzieci potrafią ratować
Dodane przez sp_bieniewice dnia 06.02.2020 14:08:49
          P ierwsza pomoc przedmedyczna jest niezmiernie istotna.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której znajomość technik udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność szybkiego reagowania uratuje komuś życie. Nie tylko osoby dorosłe, ale również nasze dzieci mogą być świadkami zdarzenia zagrażającego życiu. Ważne jest, aby dziecko wiedziało, jak zachować się w takiej sytuacji.
W naszej szkole odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy IB, prowadzony przez panów Krystiana Stachlewskiego oraz Michała Kowalewskiego. W czasie spotkania dzieci miały okazję ćwiczyć, m. in.: ćwiczyć układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej, zgłaszanie wypadku, rozpoznawanie pojazdów służb specjalnych. Przypomniane zostały także numery telefonów alarmowych.
Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.