Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Klasy IV w Warszawie
Dodane przez sp_bieniewice dnia 06.02.2020 14:28:38
          5 lutego uczniowie klas IV udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem muzeum. Temat spotkania to "Symbole Polskiego Państwa Podziemnego".
Podczas lekcji uczniowie utrwalili sobie wiedzę o znaczeniu symboli narodowych, których używanie w okresie okupacji było zakazane. Następnie poznali znaki i terminy związane z Małym Sabotażem oraz walką konspiracyjną, takie jak Kotwica czy Żółw. Po tych zajęciach bez problemu potrafili rozpoznać i omówić symbole stosowane w Powstaniu Warszawskim, czyli biało-czerwoną opaskę, czerwony krzyż oraz lilijkę harcerską. Na ekspozycji muzealnej poszukiwali symboli, a następnie odkrywali ich znaczenie i sposoby użycia.
Po wyjściu z muzeum udaliśmy się do Cinema City na projekcję filmu "Doktor Dolittle". Po obejrzeniu filmu, kiedy poczuliśmy się głodni wstąpiliśmy do barku aby zaspokoić nasz głód. Czas bardzo szybko nam upłynął no i trzeba było wracać do domu. Wszystkim wycieczka bardzo podobała się i już nie mogą doczekać się kolejnej.