Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Inauguracja roku szkolnego 2020/21
Dodane przez sp_bieniewice dnia 01.09.2020 21:35:06
          Początek roku szkolnego 2020 - to ważna data w kalendarzu każdego ucznia, zwłaszcza, ze ostatni semestr uczniowie spędzili w domu z powodu nauczania zdalnego.
W 2020 r. wakacje przybrały wyjątkowy charakter. Opóźnione terminy egzaminów oraz odbierania wyników spowodowały, że niektórzy zastanawiali się, czy nowy rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie pierwszego września.
Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie miały jednak wpływu na termin rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21. Pierwszy dzień rozpoczął się tradycyjnie 1 września tylko w nieco innej formie. Podobnie jak podczas zakończenia roku szkolnego uczniowie spotkali się w wyznaczonych klasach ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w szkole w bieżącym roku szkolnym. Nowy rok szkolny będzie odbywał się w szczególnym reżimie sanitarnym. MEN przygotowało wytyczne dla dyrektorów placówek, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom.
Regularną naukę uczniowie rozpoczną dopiero w środę 2 września. Oznaczało to, że 1 września, uczniowie mogli się jeszcze cieszyć z ostatnich chwil letnich wakacji.
Dzień rozpoczęcia roku szkolnego najbardziej przeżywają pierwszoklasiści i ich rodzice. Każda z klas o wyznaczonej godzinie wraz z wychowawczyniami ( Pani Katarzyna Mielcarz - klasa Ia, Pani Małgorzata Krzyżak - klasa Ib i Pani Magdalena Matela - klasa Ic) zebrała się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w tak ważnej uroczystości. Przybyli również zaproszeni Goście - Dyrektor szkoły - Pan Marek Parafiniuk, Wicedyrektor szkoły Pani Mariola Wysińska, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka oraz Rodzice.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować szkołę a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Marek Parafiniuk dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Dowodem były wręczone dzieciom przez Wicedyrektora szkoły Panią Mariolę Wysińską symbolicznych tarcz szkolnych.
Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, podczas których życzono najmłodszym ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy oraz radości z każdego dnia.
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego co nowe i nieznane, bo „nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości” (Władysław Grzeszczyk).
Naszym najmłodszym kolegom i koleżankom życzymy wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły. Powodzenia!