Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach 81 rocznica wybuchu II wojny światowej
Dodane przez sp_bieniewice dnia 02.09.2020 21:24:44
          1 września w całym kraju obchodziliśmy 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. To najtragiczniejsza w skutkach wojna, jaką poznał świat.
Rokrocznie 1 września wspomina się ofiary II wojny światowej. Oddaje się cześć tym Polakom, którzy stawiali się najeźdźcom. W największych miastach organizowane są obchody ku ich czci.
Podczas organizowanych z tej okazji uroczystości czcimy pamięć i składamy hołd wszystkim tym, którzy w tej największej z wojen oddali życie w walce o wolną Polskę.
Jak co roku delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach organizowanych na cmentarzu parafialnym przy Kościele Świętej Trójcy w Błoniu.
W programie uroczystości miały miejsce: Msza święta z okolicznościową homilią, przemówienie Burmistrza Błonia p. Zenona Reszki, apel poległych i salwa honorowa oraz składanie kwiatów przed Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny.