Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Kolejna akcja "Zaczytani"
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.11.2020 21:13:43
          Chociaż mamy trudny czas pandemii nasi uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach. Samorząd Uczniowski naszej szkoły po raz kolejny brał udział w Wielkiej Zbiórce Książek dla małych i dużych pacjentów, której organizatorem od wielu już lat jest Fundacja Zaczytani.org.
Wielka Zbiórka Książek organizowana jest w 7 miastach: Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Zbierane były książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych a następnie przekazywane do placówek medycznych w całej Polsce.
Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do akcji.
Nie było łatwo – trzeba było uwzględniać obostrzenia związane z epidemią oraz przestrzegać wytycznych sanitarnych, ale to właśnie teraz jest czas, w którym Zaczytane Biblioteki są szczególnie potrzebne.
Cieszymy się, że i nasza społeczność dodała cegiełkę do budowy tej pięknej akcji, bo przecież - "Książka to narzędzie i niejako pretekst do wspólnego odkrywania emocji i przyglądania się swoim uczuciom. Co ważne – zarówno uczuciom dziecka, jak i rodzica lub opiekuna. Wspólne czytanie w tym ujęciu przestaje być prostym przekazywaniem treści i rozrywką. Staje się czasem wzajemnego poznawania siebie, uświadamiania sobie swoich lęków i radości, twórczego rozwiązywania problemów. Rozwija wyobraźnię sytuacyjną, która pomaga później radzić sobie w sytuacjach analogicznych do tych poznanych w opowieści”.
Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za udział w akcji. Szczególne podziękowania składamy Panu Pawłowi Ziubińskiemu, który zajął się transportem zebranych książek do siedziby Fundacji Zaczytani w Warszawie.