Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Święto Zmarłych
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.11.2020 21:44:50
"Na cmentarzu płomyki złote
i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma."

H.Bechler

          1 listopada to Dzień Wszystkich Świętych.
To święto to czas refleksji i zadumy, to czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich, by powrócić pamięcią do wspólnie spędzonych chwil, zapalić znicze i złożyć kwiaty jako symbol, że pamiętamy o tych, którzy już od nas odeszli na zawsze.
Pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń i przekonań, łączy przeszłość z teraźniejszością. Pamięć daje nieśmiertelność, bo istniejemy póki ktoś o nas pamięta...
Tradycją Samorządu Uczniowskiego stały się wyjścia na cmentarz wojskowy w przeddzień Święta Zmarłych.
31 października zachowując szczególne środki ostrożności, w ramach akcji "Szkoła pamięta", przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyruszyli na cmentarz wojskowy w Błoniu oraz pod pomnik Jana Pawła II w Bieniewicach.
W atmosferze ciszy i spokoju oczyścili groby a zapaleniem symbolicznych zniczy uczcili śmierć poległych za Ojczyznę oraz Patrona naszej szkoły Jana Pawła II.
Dzięki takim akcjom młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku do tradycji, bo przecież opieka nad grobami, to takie odświeżanie pamięci o zmarłych, coś, co możemy dać zmarłym od siebie.
Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy z każdym rokiem angażują się coraz bardziej dzięki czemu akcja znacznie przybrała na sile.
Któż bowiem ma zatroszczyć się o naszą zbiorową pamięć, jeżeli nie zrobimy tego my sami.