Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Kalendarz adwentowy
Dodane przez sp_bieniewice dnia 21.12.2020 12:36:17
          Od 1 grudnia zaczyna się wielkie odliczanie do Wigilii! Z roku na rok, coraz popularniejsze stają się kalendarze adwentowe, które można kupić w sklepach. W 24 okienkach najczęściej umieszczane są słodkie niespodzianki.
Po co kupować kalendarz adwentowy, jeżeli można go wykonać samemu. Opcji jest mnóstwo: małe koperty z liścikami, drobne upominki w pudełkach – co tylko nasza wyobraźnia nam podpowie…..
W listopadzie i grudniu na lekcjach techniki, oczywiście on-line uczniowie klas V wykonywali projekt KALENDARZA ADWENTOWEGO, w którym opisywali dobór materiałów i narzędzi potrzebnych do jego wykonania. W projekcie została zawarta również instrukcja wykonania kalendarza. Następnie przez kilka kolejnych lekcji, uczniowie pracowali nad ukończeniem swojego pierwszego własnoręcznie wykonanego kalendarza adwentowego, oczywiście zgodnie z założeniami swojego projektu. Piątoklasiści wykazali się dużą kreatywnością. Mając włączone kamery obserwowali wzajemnie postępy prac kolegów i koleżanek. Często wymieniali się spostrzeżeniami na temat techniki wykonywania swoich prac doradzając sobie wzajemnie.
Myślę, że warto trochę się samemu potrudzić i wykonać taki kalendarz, którego nie można kupić w żadnym sklepie. Miło było obserwować zaangażowanie uczniów. Widać było, że praca ta przynosiła im satysfakcję. Niektórym uczniom nie wystarczyła praca, tylko nad kalendarzem adwentowym. Wykonali również ozdoby świąteczne. Zapraszam do galerii zdjęć!
Renata Soprych – nauczycielka techniki i fizyki