Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Spis powszechny
Dodane przez sp_bieniewice dnia 11.03.2021 21:58:53
          Spis powszechny!

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.
Aplikacja spisowa dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej spis.gov.pl
Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.
Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

Więcej informacji znajduje się na stronie Spis.gov.pl (kliknij)
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

Dodatkowo WBS przygotowało materiały edukacyjne m.in. lekcję spisową on-line dla uczniów klas VI-VIII, która może zostać przeprowadzona przez pracownika WBS lub przez nauczyciela np. podczas godziny wychowawczej.
Więcej informacji na temat możliwości przeprowadzenia lekcji oraz o dostępnych materiałach edukacyjnych można znaleźć na stronie: Materiały edukacyjne(kliknij).

Aktualności na stronie GMINA BŁONIE: Link do aktualności(kliknij)

Link do aktualności - jakie będą pytania(kliknij)

Link do udostępnionych postów, opublikowanych na oficjalnym koncie FB Gminy Błonie(kliknij)

Link do Konkursu Graficznego "Moja gmina liczy się w spisie" (kliknij)Link do strony Link do strony

Link do strony Link do strony

Link do strony Link do strony

Link do strony Link do strony

Link do strony Link do strony