Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Schronisko Pegasus
Dodane przez sp_bieniewice dnia 08.06.2021 14:39:58
          Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Mijający rok szkolny nie należał do łatwych. Pandemia, zdalna nauka, brak możliwość kontaktu, realizacji pasji….można by wymieniać długo. Jednak w tym trudnym czasie, odkryliśmy miejsce pełne ciepła, miłości i troski.
Schronisko Pegasus w Musułach k/Grodziska Mazowieckiego to miejsce otwarte na pomoc, spotkanie i współpracę. Pegasus od 2002 r. ratuje konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Pod skrzydłami azylu schronienie znalazły także osły, kozy, lamy, koty i psy. Jedne zadomowiły się na wiele lat, inne były tylko przez chwilę. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil.
Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Dlatego zawsze warto pomagać!
Zwierzęta mają do dyspozycji 30ha pastwisk, stajnie i wiaty. Mieszkańcy azylu wymagają szczególnej troski, gdyż większość z nich doświadczyła znęcania, cierpień. Dzięki współpracy aktywistów ze specjalistami z zakresu weterynarii, fizjoterapii, zoopsychologii udaje się sprawić, że większość zwierząt ponownie zaczyna ufać ludziom.
Od września 2021 chcemy wejść we współpracę ze schroniskiem, które oprócz bezpośredniego ratowania życia zwierząt, prowadzi edukację społeczną. Poprzez swoje działania uświadamiają znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. Organizują wolontariat dziecięcy i młodzieżowy (otwarty wolontariat w każdą sobotę od 12.00), lekcje dla szkół i stowarzyszeń.
Na tej ostatniej prostej roku szkolnego, chcielibyśmy wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. A wiemy, że w naszej społeczności szkolnej miłośników koni, kóz i wszelkiej maści czworonogów nie brakuje.
W dniach 8-25 czerwca 2021 organizujemy zbiórkę dla azylu i zapraszamy klasowe Rady Rodziców oraz indywidualne osoby do wsparcia, choćby symbolicznego (z uwagi na pandemię, nie prowadzimy fizycznie zbiórki w szkole, tylko bezpośrednio na konto fundacji). Można to zrobić wpłacają na konto azylu:
Fundacja Instytut Empatii ul. Poprzeczna 31, 96-300 Żyrardów
oddział Schronisko Pegasus ul. Folwarczna 3/5, 96-321 Musuły
mBank: 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
w tytule wpisując: imię i nazwisko/klasę Szkoła Podstawowa w Bieniewicach.