Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Kolejny sukces szkolnej gazetki
Dodane przez sp_bieniewice dnia 27.06.2021 11:07:49
          W czerwcu odbyła się XVII edycja powiatowego konkursu „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”, skierowanego do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Konkurs swym zasięgiem obejmuje nie tylko teren powiatu sochaczewskiego, ale i dwie pobliskie gminy, tj. Kampinos i Błonie - z powiatu warszawskiego zachodniego, stąd też udział w tegorocznej edycji szkoły z Bieniewic, która zgłosiła gazetki szkolne.
Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace, na podstawie zebranych punktów wyłoniono zwycięzcę, przyznano miejsca na podium oraz liczne wyróżnienia.
Organizatorzy konkursu, czyli Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich - z powodów pandemicznych zmuszeni byli odwołać ubiegłoroczną edycję. Na szczęście, w tym roku szkolnym udało się konkurs pomyślnie ogłosić i przeprowadzić. Wpłynęło sporo prac, które zostały bardzo wysoko ocenione.
Dużo artykułów dotyczyło szkolnej rzeczywistości z pandemią w tle, młodzież pisała o jej cieniach, ale i blaskach. Poruszała też tematy dotyczące codziennej e-rzeczywistości, uzależnień od technologii, hejtu czy realizacji swoich pasji, opisywała też rodzinne historie i ciekawe przygody z życia.
Miło nam poinformować, że w kategorii prace zespołu redakcyjnego szkoły podstawowe:
✅gazetka „Czas na przerwę” Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zajęła I miejsce ex aequo z gazetką „Widziadełko” Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.
Jest to kolejny sukces naszego zespołu redakcyjnego i jej opiekuna Pani Edyty Włodarczyk, którym gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.