Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Klasy V w Kazimierzu
Dodane przez sp_bieniewice dnia 27.06.2021 11:10:00
          Wodząc palcem po mapie Polski oraz zastanawiając się gdzie fajnie byłoby wybrać się na krótką wycieczkę, pomyśleliśmy o Kazimierzu Dolnym.
Jak pomyśleliśmy, tak uczyniliśmy - w dniu 23.06.2021r. klasy V a i Vb wybrały się na wycieczkę do malowniczego Kazimierza Dolnego.
Uczniowie, swoją niezapomnianą przygodę rozpoczęli od podróży w czasie. Dzięki niej dowiedzieli się jak wyglądały początki powstania miasta oraz jakie historyczne wydarzenia związane były z nazwą "Kazimierz Dolny".
Jednym z pierwszych punktów programu wycieczki był Rejs statkiem po Wiśle do Janowca. Płynęliśmy w górę Wisły, obok zamku w Janowcu do Mięćmierza i z powrotem. Dużo radości uczniom sprawiały towarzyszące nam przez cały czas mewy.
Po tej "aktywności" przyszedł czas na pyszny obiad w restauracji "Austeria Kazimierska" - było miło i smacznie.
Następnie dzieci weszły na Górę Trzech Krzyży, z której mogły podziwiać widok na zabytkowe miasto. Oprócz tego, poznały historię trzech drewnianych krzyży, ustawionych na wzniesieniu. Z tego zabytkowego miejsca można było zachwycać się niesamowitą panoramą okolic.
Kolejną atrakcją dla naszych uczniów było zwiedzanie uroczego rynku i słynnych renesansowych kamieniczek. Tam uczniowie nabyli pamiątki dla siebie i swoich bliskich. Wszyscy wracali z drożdżowymi kogutami - jednym z symboli Kazimierza Dolnego. Wcześniej poznały legendę o kogucie z Kazimierza i powód przyjęcia koguta jako symbol tego miasta.
O tym, że wycieczka do Kazimierza Dolnego była bardzo udana, nie trzeba przekonywać jej uczestników - uczniów klas V - a wspomnienia z niej na długo pozostaną w Ich pamięci. Jak się okazuje nawet ogromna ulewa uznana została za atrakcję tego dnia.
Ten piękny dzień, to już wspomnienie, a na pamiątkę pozostały nam zdjęcia, zapraszamy do ich obejrzenia.