Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Akcja "Lato w mieście 2021"
Dodane przez sp_bieniewice dnia 15.07.2021 23:33:13
          "Lato w mieście", to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić wakacyjny czas dzieciom, które nigdzie nie wyjechały bądź jeszcze nie wyjechały. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe czy biblioteki. Wszystko po to, żeby dzieciaki nie poczuły, co to jest nuda. Może wspinaczka i piłka nożna? A może wyjazd na trampoliny lub zwiedzanie ? Nawet najbardziej wybredni znajdą
w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
W akcji „Lato w mieście 2021” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II |
w Bieniewicach w terminie 28.06 – 29.07.2021 roku uczestniczyło 45 dzieci z klas I – VI szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej, Magdaleny Kacalińskiej, Doroty Chłodnickiej - Sadłochy i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
Organizacja letniego wypoczynku dla naszych dzieci, była zgodna z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia -
w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Zostały one podzielone na cztery części:
• Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas wypoczynku.
• Zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach wypoczynku.
• Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem uczestników wypoczynku, kierownika, wychowawcy lub innej osoby, z którą zawarto umowę
o pracę, dotyczącą wykonywania zadań podczas wypoczynku.
• Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u osoby mającej kontakt w ciągu ostatnich 10 dni z osobą zakażoną koronawirusem.
Z uwagi na trudną sytuację ( pandemia) w programie znalazły się zajęcia plenerowe i wyjazdy. Przez to dzieci przebywały na świeżym powietrzu i miały kontakt z otaczająca nas przyrodą. W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc wyjazdy Podskarbic Szlacheckich, Milanówka, Błonia, Granicy, Bud Iłowskich. Miały miejsce również wyjazdy do kina, kręgielni i parku zabaw.
Podczas wycieczki do baśniowych "Sadów Klemensa" położonych w okolicach Rawy Mazowieckiej, dokładnie – w Podskarbicach Szlacheckich, dzieci mogły spędzić czas na łonie natury
i korzystać z wielu atrakcji.

Rozszerzona zawartość newsa
          Była strefa strefa wodnej zabawy, Strachowisko – miejsce, po którym można spacerować w odrobinę upiornym klimacie. Były również gokarty, trampoliny i niewielki małpi gaj, tężnie, dmuchańce, a nawet pociąg, w którym lokomotywą był… „traktor”! Dzieci korzystały z parku linowego i wielu miejsc do odpoczynku (ustronnie położony stół piknikowy, hamak, leżak lub huśtawka). Absolutnie każdy znalazł cos dla siebie i z całą pewnością dzieci nie nudziły się. Dzieci zapoznały się z regulaminem pobytu na terenie Parku Rozrywki.
Z kolei podczas wyjazdu do Błonia - oglądając wystawę stałą pt. „Błonie – miasto na szlaku”, poznaliśmy historię naszego miasta i regionu. Z kolei oglądając wystawę czasową „Zabawki rodem
z PRL” mogły zobaczyć czym i jak bawili się ich dziadkowie i rodzice.
Niezwykle atrakcyjnym okazał się również wyjazd do krainy Frajdalandii! - znajdującej się
w Budach Iłowskich. Podczas pokazu sokolniczego mieliśmy okazję poznać drapieżne ptaki - jak wyglądają, jak się zachowują, jak polują. Zademonstrowali to ich przedstawiciele: sowa płomykówka, puchacz, myszołów, sokół, raróg, jastrząb i orzeł stepowy.
Zwiedzając mini ZOO gdzie toczy się prawdziwe życie zagrodowe poznaliśmy jego mieszkańców: strusie afrykańskie, osiołek, kozy, owce, alpaki, kucyki szetlandzkie, świnka, kurki i króliki.
Znajdując się w strefie dziecięcej nieskrępowanej zabawy składającej się tak naprawdę z kilka zagród: park linowy, leśne miasteczko, a także ogromna piaskownica dzieci bardzo dobrze się bawiły. Wszystkich miłośników lotów i miękkich lądowań z pewnością uradowała możliwość skakania na dmuchańcach. W ten upalny dzień przyjemnie chłodziła nas bryza z kurtyn wodnych.
Wizyta w Sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu była okazją do obejrzenia projekcji najnowszych filmów dla dzieci „Luca” oraz "Piotruś Królik 2: Na gigancie", natomiast w Parku Bajka do aktywnego korzystania z przestrzeni parku, z wykorzystaniem każdej formy spędzania wolnego czasu na powietrzu wśród ciekawych form przestrzennych wyplatanych z wikliny w formie zamków, labiryntów czy podwieszanych na gałęziach foteli, a także zestaw zewnętrznych instrumentów muzycznych, krzywych zwierciadeł, itp.
Bawiąc się w takim miejscu dzieci zgodziły się, że „W pandemii i lecie - świeże powietrze jest najlepsze na świecie”.
Do bardzo udanych należał również wyjazd do Dom Pracy Twórczej "Granica". Podczas warsztatów z frotażu, dzieci dekorowały za pomocą liści i farb ekologiczne torby. Była więc okazja wykonać prezent dla mamy, babci a może siostry.
Podzieleni na grupy uczestniczyliśmy również w grach terenowych, które wszystkim bardzo przypadły do gustu. Można było grać w warcaby, piłkarzyki.
Do udanych należał również wyjazd do parku rozrywki "Labirynt pod Warszawą"
w Milanówku, gdzie musiały zmierzyć się z zadaniami odnalezienia w labiryncie wszystkich elementów zagadek. Sama zabawa w labiryncie dostarczyła dużo emocji i wielu wrażeń. W drodze powrotnej była okazja aby zajrzeć do Ogrodów Soriano - gdzie znajdują się rzeźby Juana Soriano - meksykańskiego malarza i rzeźbiarza.
Uczestnicząc w zajęciach na basenie w Błoniu, zaprezentowaliśmy uczniom, alternatywną formę spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze.
Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją.
Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania. Zjeżdżalnia, jaccusi i basen - to atrakcje, z których dzieci mieli okazję skorzystać. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks, świetną zabawą i okazją do integracji. Uczestnicząc w zajęciach dzieci miały nieograniczone możliwości zabawy, kreatywności
i realizowania swoich pomysłów.
Półkolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke), plastycznych, kulinarnych. Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Dyrekcja szkoły, uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania:
Urzędowi Miasta i Gminy w Błoniu – za zorganizowanie akcji „Lato w mieście 2021” oraz dowóz dzieci do kina, Parku „Bajka”, kręgielni, basenu w Błoniu,
– Sołtysowi Bieniewic, pani Grażynie Kościńskiej, za dofinansowanie wyjazdu do Milanówka, Podskarbca Szlacheckiego, zakupu nagród,
- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Błoniu - za umożliwienie dożywiania.