Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach V Festiwal Poloneza i Innych Tańców
Dodane przez sp_bieniewice dnia 10.06.2022 20:15:17
         Polska jest krajem, który może się poszczycić pięknymi tańcami ludowymi, towarzyszącym nam od zarania dziejów. Były one nieodłącznym elementem zabaw dworskich, otwierały największe bale i stanowiły formę wyrazu emocji oraz przynależności narodowej. Polonez do dnia dzisiejszego jest przedstawiany jako symbol, którego uczą się dzieci i młodzież w całym kraju. To żywa forma podtrzymywania pięknych tradycji, dlatego V Błoński Festiwal Poloneza i Innych Tańców Narodowych w Błoniu stanowił doskonałą okazję do poznania najpopularniejszych tańców polskich, sławnych na całym świecie.
Z każdym rokiem chętnych jest coraz więcej. Świadczy to tylko o tym, że wzrasta popularność i potrzeba organizowania takich przeglądów naszych polskich tańców narodowych.
W tym wydarzeniu, które już przeszło do historii, uczestniczyła nasza szkoła reprezentowana przez uczniów klas VIII i VII.
Szkoły uczestniczące w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy.Link do obejrzenia występu:
Tu kliknij aby obejrzeć