Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Piknik rodzinny
Dodane przez sp_bieniewice dnia 03.06.2023 23:01:40


„... Bo rodzina to miejsce, gdzie życie się zaczyna, a miłość nigdy nie kończy...”

          3 czerwca 2023 r. w słoneczne, sobotnie przedpołudnie, w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Wspólnie aktywni”.
W przygotowanie imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna. Pomysłodawcą pikniku po raz kolejny była Rada Pedagogiczna.
Organizując imprezę chcemy uświadomić dzieciom, jak również ich rodzicom czym jest rodzina, jaka jest jej waga i moc, bo przecież to wspólnota, którą łączą miłość, wzajemne wsparcie i pomoc w każdej chwili. To ludzie, którzy są zawsze z nami, nawet w najgorszych chwilach w życiu.
W dniu dzisiejszym dla dzieci i rodziców przygotowano szereg atrakcji, a plac przed szkołą stał się miejscem serdecznych, rodzinnych spotkań oraz wesołej zabawy.
Już o godz. 9.30 pojawili się pierwsi rodzice oraz dzieci, aby zarejestrować się, wyruszyć na poszukiwanie miejsc gdzie można było miło spędzić czas, zdobyć pieczątkę na karcie uczestnika imprezy i pakiecik w postaci bawełnianej torby z nadrukiem.
Kiedy wybiła godzina 10.00, na placu szkolnym pojawił się dyrektor szkoły p. Marek Parafiniuk, który powitał wszystkich gorąco, zachęcił do wspólnej zabawy i podziękował rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania.
Na dobry początek dnia uczennice klasy V zaprezentowały swoje umiejętności taneczne we własnym układzie choreograficznym do piosenki ”Riptide” australijskiego piosenkarza Vance Joy.
Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów czekały liczne niespodzianki: Wodne Koraliki, Figurki gipsowe, Obrazki z nakrętek, Tor przeszkód, Wiejska zagroda, Wordwall, Just Dance, Graffiti, Dmuchańce.
W drugiej części imprezy przygotowano gry i zabawy integrujące nie tylko dzieci, ale również rodziców i nauczycieli..
Rozegrane zostały mecze piłki siatkowej dla pań ( Mamy kontra uczennice), piłki koszykowej Uczniowie – Nauczyciele oraz Rodzice – Uczniowie.
Zorganizowane konkurencje przebiegały w radosnej atmosferze a towarzyszące im emocje, podgrzewane były w czasie rywalizacji przez kibiców, którzy dopingowali swoich faworytów.
W przerwach między poszczególnymi zajęciami i konkursami można było odwiedzić stoiska, gdzie cały czas dostępne były wspaniałe owocowe koktajle oraz ciasta - pyszności pogłębiły nastrój prawdziwego rodzinnego świętowania.
Chociaż czekamy na lato, to rodzice już myślą o zimowym wypoczynku dla dzieci, dlatego też zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu narciarskiego dla tutejszej szkoły, która od ponad 20 lat organizuje obozy narciarskie dla naszych uczniów – udało się zebrać ok. 2400 PLN.
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy przystąpiono do losowania nagród, ostatniego punktu obchodów tegorocznego festynu.
Na dzieci czekały wspaniałe nagrody: deskorolki, hulajnogi, słuchawki i wiele innych, które odbierały z rąk dyrekcji szkoły oraz naszych miłych Gości: Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszki, Sołtysa Witanowa Pani Krystyny Jakubaszek, Sołtysa Dębówki Pana Andrzeja Chojnackiego, przewodniczącego RR Pana Łukasza Białka oraz przedstawiciela Zarządu OSP w Bieniewicach Pana Waldemara Szymańskiego.
Organizator - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach - dziękuje sponsorom, którzy swoim wsparciem finansowym przyczynili się do uświetnienia obchodów: Radzie Rodziców, Sołectwom Bieniewic, Witanowa, Dębówki, Nowej Wsi, Konstantowa i GKRPA w Błoniu.
Jak widać w tej bogatej ofercie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W opinii uczestników tegoroczny festyn był kolejną bardzo udaną imprezą.
Nie da się ukryć, iż uroczystość taka jak ta, niebywale integruje i umacnia rodzinę, ale także daje okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliża do siebie jej członków.
Ruch, zabawa, integracja - to wszystko gwarantował taniec belgijka, który zakończył tegoroczny piknik rodzinny.
Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić wszystkich na przyszły rok. Do zobaczenia!