Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Szkoły do hymnu
Dodane przez sp_bieniewice dnia 10.11.2023 12:43:01
          11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
W piątek 10 listopada 2023 roku polskie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe przystąpiły do akcji "Szkoła do hymnu".
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewanie 4 –zwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11, ma się odbyć w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, w tym roku jest to piątek, 10 listopada.
Warto wspomnieć, że akcja ta została zapoczątkowana w 2018 roku. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem a do akcji przyłączają się również placówki polonijne z całego świata.
W roku ubiegłym „Mazurek Dąbrowskiego” zaśpiewany został w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
Już przed godziną jedenastą zebraliśmy się wszyscy - dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły - w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej.
Dołączyły do nas również dzieci wraz z opiekunami z Publicznego Przedszkola Nr 6 "Iskierka" w Bieniewicach – było nas więc więcej.
Punktualnie o godzinie 11:11 przystąpiliśmy do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Dzieci pamiętały tego dnia o galowym ubiorze i prawidłowej postawie podczas śpiewu. Odświętnego klimatu dodały przypięte do stroju biało-czerwone kotyliony.
Przyznać trzeba, że dla wszystkich obecnych była to wyjątkowo doniosła i wzruszająca chwila. Nie jednej osobie łza zakręciła się w oku.
Udział w tej akcji jest jednym z wielu działań podejmowanych w naszych placówkach, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej oraz poczucia świadomości narodowej.
W drugiej części uroczystości uczniowie klasy VA przedstawili montaż słowno - muzyczny "Tobie Polsko..." upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
W dalszej części spotkania wicedyrektor szkoły - p. Mariola Wysińska wręczyła stypendia "Dam Radę", uczniom nominowanym w miesiącu październiku.
Nagrodzeni zostali również zwycięzcy konkursu plastycznego "Wymarzona podróż" zorganizowanego z okazji obchodów w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków Obcych.
Wśród laureatów znaleźli się:
🔴Natalia Lipowska z klasy VIIIb i Hubert Lipowski z klasy VIIIa, za zajęcie I miejsca;
🔴Julia Kruk z klasy Vb, za zajęcie II miejsca;
🔴Edyta Krawiecka-Ćwieka z klasy Vb, za zajęcie III miejsca.
Gratulujemy laureatom konkursu plastycznego, laureatom stypendium "Dam radę oraz uczniom klasy Va za przygotowanie wspaniałego programu artystycznego.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom - p. Małgorzacie Stępień-Jurzyk, p. Karinie Juraga-Horosz - oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
Życzymy radosnego i przyjemnego świętowania 11 listopada!