Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach 11 listopada w Błoniu
Dodane przez sp_bieniewice dnia 11.11.2023 23:26:10
          N arodowe Święto Niepodległości, które w całej Polsce obchodzimy uroczyście jest najważniejszym z polskich świąt państwowych oraz narodowych. Upamiętniamy wówczas wszystkich Polaków, którzy oddali swoje życie w walce o wolność naszego kraju. Jednocześnie ów dzień ma za zadanie skłaniać nas ku myślom o historii i przyszłości ojczyzny.
W sobotę, 11 listopada 2023 r., mieszkańcy gminy Błonie świętowali 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Jak co roku delegacja naszej szkoły, wraz ze sztandarem uczestniczyła w tym wydarzeniu.
Błońskie uroczystości związane ze Świętem Niepodległości rozpoczęły się o godz. 11:30 mszą świętą z okolicznościową homilią w intencji Ojczyzny, w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy.
Kolejnym punktem programu był przemarsz pocztów sztandarowych, orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, wojska, uczniów, kombatantów, władz miejskich i mieszkańców na Rynek.
Tradycyjnie już po podniesieniu flagi, orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej odegrała hymn państwowy.
Nie zabrakło w tym dniu przemówienia okolicznościowego wygłoszonego przez Burmistrza Błonia Pana Zenona Reszkę.
Wszystkim zgromadzonym podobał się występ dwójki przedszkolaków - zaśpiewali piosenkę zatytułowaną „Co to jest niepodległość”, której słowa nawiązują do historii naszego państwa i odzyskanej niepodległości.
Po wystąpieniach odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci, zakończony salwą honorową oraz złożeniem wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Niepodległości.
Wojskową oprawę jak zawsze zapewniła Kompania Honorowa wystawiona przez 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu.
Po uroczystości organizatorzy zaprosili uczestników na gorącą grochówkę wojskową, która w ten chłodny dzień wszystkim bardzo smakowała.