Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Zakończenie klas VIII
Dodane przez sp_bieniewice dnia 29.06.2024 10:05:20
          Życie składa się z różnych chwil – radosnych i przyjemnych, z momentów, kiedy odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję. Do takich chwil zalicza się również pożegnania, które towarzyszą ludziom od zawsze i są naturalną koleją rzeczy. Pomimo tego nie zawsze potrafimy przejść do tego faktu bez emocji.
W piątek 14 czerwca 2024 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Skończył się pewien etap w życiu naszych absolwentów. Muszą, wyruszyć po nowe edukacyjne wyzwania, które czekają ich od kolejnego roku szkolnego, bo każde zakończenie to jednocześnie nowy początek.
W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Szkoły Pan Marek Parafiniuk, wicedyrektor Szkoły Pani Mariola Wysińska, Burmistrz Błonia Pan Zenon Reszka, Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu w Błoniu Pani Urszula Tkacz, Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie – absolwenci szkoły podstawowej, wychowankowie Pani Hanny Wasilewskiej-Weiss i Pani Barbary Siedleckiej.
Tradycyjnie pożegnanie absolwentów rozpoczęło się od poloneza, który został gromko nagrodzony przez zgromadzoną publiczność oraz walca do pięknej muzyki z filmu “Noce i dnie”.
Muzyka, eleganckie stroje uczniów oraz powaga z jaką odnieśli się do tradycji wzruszyły wszystkich: rodziców, wychowawców i bliskich, którzy towarzyszyli im w tej wyjątkowej chwili. Po udanym występie tanecznym przyszła pora na dalszą część akademii, na którą przenieśliśmy się do sali gimnastycznej zamienionej w Dolby Theatre w Los Angeles.
Ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru młodszym kolegom z klasy siódmej i złożenie przez nich przyrzeczenia o godnym reprezentowaniu szkoły.
Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który w swoim przemówieniu podsumował efekty pracy naszych absolwentów. Wyróżnił uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i w zachowaniu oraz tych, którzy angażowali się w pracę na rzecz społeczności szkolnej.
Kolejnym ważnym ale i niezmiernie miłym akcentem było wręczanie i uhonorowanie przez Burmistrza Błonia i Naczelnika Oświaty Kultury i Sportu w Błoniu nagród absolwentom - nagroda za wyniki w nauce: przyznawana uczniom, którzy uzyskali wzorowe oceny z zachowania oraz średnią ocen 5,2 w klasach VII-VIII oraz nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe: przyznawana uczniom, którzy osiągnęli co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i nauki oraz zdobyli tytuł laureata w konkursach przedmiotowych lub tematycznych na szczeblu wojewódzkim lub w olimpiadach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych.
Na szczególne uznanie zasłużyła Marta Zaleska z klasy VIIIa, która uzyskała świadectwo ukończenia szkoły z maksymalną średnią ocen 6.0. Nie często zdarzają się tacy fenomenalni uczniowie.
Z rąk Pana Burmistrza Marta otrzymała dwie nagrody – za wyniki w nauce oraz za laureata III miejsca w województwie, w konkursie matematycznym “Mały Pitagoras”. Gratulacje!
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Emilia Cieślak(5,56), Julia Wolska (5,33), Radosław Pluta (5,33), Adam Szypke (5,28), Mikołaj Krajewski (5,24), Mateusz Bartko (5,22), Zuzanna Glińska (5,22).
Był to piękny sposób na docenienie ich wysiłku i osiągnięć.
Poza wymienionymi wyżej uczniami nagrody ufundowane tym razem przez Radę Rodziców otrzymali uczniowie, którzy kończą szkołę z wyróżnieniem (średnia ocen od 4,75) – Zuzanna Białek, Wiktor Arciszewski, Dawid Banasiuk, Michał Piwko, Wanessa Szypuła, Maciej Zabost, Gabriela Kuś, Wiktor Słoma I Igor Kubala.
Wręczono też pamiątkowe puchary za osiągnięcia sportowe, nagrody za pracę na rzecz gazetki szkolnej “Czas na przerwę “ oraz konkursu j. angielskiego.
Rodzicom uczniów wyróżniającym się w nauce wręczono listy gratulacyjne a podziękowania rodzicom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz klas i szkoły.
Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany specjalnie na te okazję przez bohaterów dzisiejszej imprezy.
Po pełnej wzruszeń i pożegnań uroczystości przyszła pora na część mniej oficjalną – poczęstunek i dyskotekę prowadzoną przez DJ Jaguara, na której wszyscy bawili się wyśmienicie.
„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”
Drodzy Absolwenci - niech te słowa ks. Twardowskiego wiodą Was przez kolejne lata Waszego życia.
Idźcie przed siebie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach, kiedy odbieracie świadectwa. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.
Powodzenia!!!