Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Odkrywcy Puszczy Kampinoskiej
Dodane przez sp_bieniewice dnia 29.06.2024 10:10:20
          Odkrywcy Puszczy Kampinoskiej
Jakie metody w edukacji są najbardziej efektywne? Oczywiście te praktyczne, czyli te które opierają się na działaniu. Dziś uczniowie klas: IV c i V b mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej lekcji przyrody, którą odbyli przy okazji pobytu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łubcu. Młodzi odkrywcy więc, wzięli udział w grze terenowej, a zadania, jakie ich czekały rozwinęły i utrwaliły praktyczną wiedzę z zakresu leśnego ekosystemu. Rozpoznawanie i nazywanie gatunków drzew, poszukiwania śladów obecności zwierząt, identyfikowanie ptasich odgłosów, uzasadnianie wartości ze stosowania różnych sposobów ochrony przyrody – to punkty zrealizowane przez wszystkie grupy. W wymienionych aktywnościach przydatne okazały się: mapy, kompasy, notesy i aparaty, które to posłużyły do dokumentowania obserwacji i do określania swojego położenia w lesie, a docelowo też powyższe przedmioty przyczyniły się do ukończenia gry przez wszystkich jej uczestników.
Po przyjemnych, ciekawych aczkolwiek wymagających zajęciach wszyscy skorzystali z gościnności Gospodarzy ŚDS i z apetytem zjedli samodzielnie na ognisku upieczone kiełbaski i inne przekąski. Po posiłku czekała na młodzież jeszcze jedna lekcja, tym razem dotyczyła roślin żywieniowych, ozdobnych i przyprawowych. Odchwaszczając ogródek trzeba przecież wykazać się nie lada uważnością, aby przez przypadek nie wyrwać tego, co zostać powinno.
🌲🌳☘️🌲🌳☘️🌲🌳☘️