Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Kolonie letnie w Farmie Kalina
Dodane przez sp_bieniewice dnia 07.08.2019 13:32:34
Kolonie letnie „Farma Kalina 2019” w Łasku
organizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach
w terminie 02. 07. 2019 – 14.07.2019 roku.

„Kolonie letnie" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny lub park linowy czy zwiedzanie Kołobrzegu i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 2.07 – 14.07.2019 roku wyjechało 48 dzieci z klas I – VIII .
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
-zajęcia w wodzie (pływanie, kajakarstwo, rowery wodne, wędkowanie),
-warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
-chrzest kolonijny,
-ślub kolonijny,
-konkurs na piosenkę kolonijną,
-warsztaty taneczne (nauka podstawowych kroków i figur polki, walca, makareny, cha - chy),
-warsztaty ceramiczne,
-warsztaty plastyczne (rysunek 3D, malarstwo, plakat, tatuaże, kolaż),
-warsztaty kulinarne,
-zjeżdżalnia wodna,
-dmuchańce,
-gry terenowe – GPS, Grand Pri, 50 – tka, Pchli targ,
-zajęcia „Długopis 3D”
-park linowy,
-wycieczki piesze i wycieczka autokarowa do Kołobrzegu (zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych, Latarni Morskiej, molo), wycieczka do Mierzęcina – kręgielnia i ogrody japońskie,
-gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
-baloniada,
-budowanie tratwy,
-zajęcia zręcznościowe – mega budowle z mega skrzynek,
-wyjazd do kręgielni,
- robotyka.







Rozszerzona zawartość newsa
Wędrując po okolicy lub uczestnicząc w grach terenowych dzieci miały możliwość poznania pięknej wsi Łasko nad Jeziorem Okrągłym, położonej w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego .
Podczas słonecznej pogody, dzieci miały możliwość uprawiania sportów i zajęć wodnych (kajakarstwo, rowery wodne, wędkarstwo, pływanie). Pod okiem ratownika poznawały tajniki tych umiejętności bądź je utrwalały.
Zajęcia w parku linowym były okazją do realizacji celów sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych oraz promujących zdrowy tryb życia. Realizowane były również takie zadania jak: podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu, rozwijanie poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu.
Uczestnicząc w warsztatach tanecznych wiele radości sprawiła im nauka kroków podstawowych i układów choreograficznych tańców takich jak: polka, makarena, cha - cha. Organizowane dyskoteki i bal kolonijny były okazją do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych.
Bardzo ważne były warsztaty profilaktyczne prowadzone przez wychowawców i pracownika SANEPID-u z Choszczna. Uczestnicy poznali zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek. Dzieci nauczyły się co należy zrobić w przypadku ukąszenia przez kleszcze, zaatakowania bezpańskiego psa czy zatrucia pokarmowego. Większość z nich przypomniała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy (fantom, opatrywanie ran i urazów, wezwanie pomocy medycznej).
Podczas gier i zabaw na terenie ośrodka uczestnicy mieli możliwość rozwijania pomysłowości, kreatywności, spostrzegawczości i umiejętności współdziałania w grupie. Prowadzone zajęcia miały również za zadanie kształtowanie przedsiębiorczości, marketingu, logistyki, pomysłowości w tworzeniu własnego biznesu oraz zaszczepienie w dzieciach smykałki do interesów ( SPA, zakład fryzjerski, gabinety odnowy biologicznej, rehabilitacyjne itp.).
Dzieci uczyły się liczenia zysków i szacowania strat, samodzielności, komunikowania się z innymi, ponoszenia konsekwencji swoich decyzji.
Uczestnicząc w wycieczce do Kołobrzegu – największym i najpiękniejszym polskim uzdrowisku o niezrównanym uroku i bogatej historii, położonym na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim. Koloniści mieli okazję poznać niektóre z atrakcji, którymi może poszczycić się to miasto.
Po przyjeździe do Kołobrzegu, pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Figur Woskowych, wspaniałej atrakcji dla wszystkich. Muzeum znajduje się blisko kołobrzeskiego molo – nie sposób więc pominąć tej atrakcji. Tylko tutaj można spotkać najlepiej odwzorowane, woskowe figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii ludzkości.
Na dzieci natomiast czekały bajkowe i piękne prezentacje. Przespacerowaliśmy się po molo i dalej nadmorskim deptakiem, od zabytkowej latarni aż do portu. Oczywiście weszliśmy na latarnię morską i podziwialiśmy panoramę okolicy z tarasu widokowego.
Oczywiście nie mogło obyć się bez plażowania i kąpieli morskiej pod okiem czujnego pani ratownik.
Bardzo przyjemnie dzieci spędziły czas podczas wyjazdu do Mierzęcina. Tam miały okazję zwiedzić piękne ogrody japońskie. Poznać egzotyczną roślinność oraz architekturę (pałac romantyczny i pagodę). Atrakcją wyjazdu była wizyta w kręgielni i sprawdzenie się w celności rzutów do kręgli.
Kolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke), tanecznych, plastycznych. Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach za zorganizowanie kolonii w Łasku i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki oraz atrakcyjnych zajęć, które na długo pozostaną w ich pamięci.