Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO)
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
"Zima w mieście 2020"
Dodane przez sp_bieniewice dnia 23.02.2020 18:26:31
W akcji „Zima w mieście 2020” organizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach w terminie 10.02 – 21.02.2020 roku uczestniczyło 45 dzieci z klas I – V szkoły podstawowej.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 13.30 zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Barbary Siedleckiej (I tydzień), Bartosza Piwowarskiego (II tydzień), Magdaleny Kacalińskiej i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „FERIE BEZ NUDY” znalazły się wyjazdy do Warszawy, Pruszkowa
i Julinka. Miały miejsce również wyjazdy do kina.
Podczas wycieczki do Julinka uczestniczyły w corocznej akcji realizowanego programu Powiatowe Ferie „Zima w lesie”. A tam czekało na dzieci moc atrakcji.
Przejażdżka bryczkami po leśnych duktach sprawiła nam wszystkim wiele przyjemności. Obcowanie z przyrodą, a zwłaszcza z końmi, których w Gościńcu nie brakuje była dla wielu naszych dzieci radosnym przeżyciem. Podziwialiśmy bardzo urokliwe zimowe widoki Puszczy Kampinoskiej.
Przy pomocy instruktorów każdy chętny uczestnik mógł przejechać się na koniu, wspinać się na ściance wspinaczkowej, czy wykonać dzbanek z naturalnej gliny na kole garncarskim.
Rozszerzona zawartość newsa
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa. Prezentowali i udostępniali do oglądania radiowozy oraz opowiadali o pracy w Policji. Ostatecznego, pozytywnego efektu dopełnił smaczny obiad, który dzieci zjadły z ogromnym apetytem.
Z kolei podczas wyjazdu do Warszawy dzieci udały się z wizytą do Pałacu
w Wilanowie. Chociaż Jan III nie podjął nas w swojej rezydencji osobiście, to poznały go całkiem dobrze podczas zwiedzania komnat, w których i on przebywał. Dowiedziały się, kogo nazywał swoją „niepokonaną pasją”, ile książek zgromadził w królewskiej bibliotece i co lubił czytać.
Podczas pobytu w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez mistrza kowalskiego dowiedzieli się, co to jest kuźnia, kim był kowal, czym dokładnie się zajmował. Poznali fascynujący i tajemniczy świat kuźni, ognia oraz rozpalonego do czerwoności żelaza.
Niecodzienne zajęcia były dla dzieci bardzo cennym doświadczeniem oraz okazją do poznania jak żyli i czym zajmowali się ludzie zamieszkujący w starożytności nasze tereny.
Dużo radości sprawiały dzieciom zabawy w warszawskiej Kosmicznej Sali Zabaw „AIRO” oraz w Sali Zabaw „Kolorado” gdzie czekały na dzieci atrakcje zręcznościowe.
Wiele emocji wywołały filmy "Gang zwierzaków" oraz "SuperPies i TurboKot" – w kinie „Bajka” w Błoniu.
Podczas kolejnego wyjazdu do Warszawy tym razem na Stadion Narodowy, dzieci obejrzały wystawę klocków Lego. Zachwycali się największymi budowlami z klocków z całego świata. np. Katedra Notre Dame, wioska Św. Mikołaja, Bliźniacze wieże World Trade Center, Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą,7 cudów świata. Byli zachwyceni gwiazdami
i legendami muzyki, sportu, filmu i literatury. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziła postać Roberta Lewandowskiego. Tym razem w towarzystwie żony – Anny Lewandowskiej. Podobały się również postaci bohaterów lubianych filmów, seriali książek: „Harry Potter”. „Flinstonowie”, „Żółwie Ninja”, „Smerfy”, „Minionki”.
Zajęcia prowadzone na terenie szkoły również były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych, plastycznych i kulinarnych.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika wodociągów w Błoniu. Dzieci zainteresowane były doświadczeniami z wodą, która jest niezastąpiona w życiu i gospodarce. Dzieci "piały" z zachwytu widząc efekty eksperymentów jakie przeprowadzane były podczas zajęć.
Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach kreatywno - edukacyjnych z klockami. Wykorzystując klocki Lego, dowiedziały się czym jest grawitacja, równowaga, ciężar i wytrzymałość. Zajęcia miały wpływ na pobudzenie u dzieci wyobraźni przestrzennej, pomogły poznawać zasady konstrukcji, uczyły planowania i rozwijały zdolności motoryczne.
Na zakończenie półkolonii odbył się konkurs wiedzy, w którym trzeba było przypomnieć sobie ważne informacje dotyczące wspólnych wyjazdów, miejsc pobytu, ludzi z nimi związanymi. Trafne odpowiedzi na wcale niezbyt łatwe pytania świadczyły o ich niezawodnej pamięci, skupieniu i spostrzegawczości. Oczywiście nie zabrakło nagród i upominków.
Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.