Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Klasy IV w Warszawie
Dodane przez sp_bieniewice dnia 21.01.2023 21:34:00
          W dniu 20 stycznia klasy 4a i 4b pod opieką Pań Eweliny Wasioty, Barbary Siedleckiej i Hanny Wasilewskiej-Weiss wybrały się do Warszawy.
Pierwszym punktem programu było obejrzenie musicalu w Teatrze Capitol pt.: "Kopciuszek". Przedstawienie wywarło na jego uczestnikach ogromne wrażenie.
Była to współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresowała zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.
Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia.
Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube.
Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów.
Uczniowie byli bardzo podekscytowani grą aktorów, scenografią oraz oprawą muzyczną.
Po wyjściu z teatru udaliśmy się do Ogrodu Saskiego, który o tej porze roku jest trochę smutny ale nie przeszkodziło to nam by obejrzeć piękne rzeźby znajdujące się tam oraz zatrzymać się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, którego twórcą był artysta-rzeźbiarz Stanisław Kazimierz Ostrowski.
Ideą warszawskiego grobu nieznanego żołnierza jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość.
W drodze do „Muzeum świata iluzji” podziwialiśmy przepiękne dekoracje świąteczne znajdujące się na Trakcie Królewskim i Starym Mieście.
Ostatnim punktem wyjazdu do stolicy była wizyta w Muzeum Świat Iluzji, interaktywnej, edukacyjno-rozrywkowej przestrzeni dla każdego.
Podczas zwiedzania poznaliśmy historię Sztuki Iluzji, sekrety niemożliwych zjawisk, a nawet doświadczyć lewitacji. Zobaczyliśmy przeróżne iluzje optyczne, paradoksy i zjawiska przeczące prawom fizyki (komnata cieni, pokoje luster, zakręcony vortex).
Po tych atrakcjach wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu. Dzieci swoimi przeżyciami i wiadomościami dzieliły się z innymi, sami zaś wzbogacili swoją wiedzę o nowe doświadczenia.