Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Światowy dzień jabłka
Dodane przez sp_bieniewice dnia 26.09.2021 18:52:46
"Owoców jest wiele na świecie,
Ale najlepsze z nich jabłko przecież!
Takie czerwone, okrąglutkie,
Takie soczyste i kruchutkie.
Chcesz być zdrowy i wesoły,
więc jabłuszko weź do szkoły”
          Jabłko, najpopularniejszy owoc w naszym kraju, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ma również swoje święto obchodzone na całym świecie, które przypada na 28 września.
Samorząd Uczniowski naszej szkoły, już planuje akcję propagowania zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie do codziennego spożywania jabłek.
W trosce o zdrowe nawyki żywieniowe uczniowie zostaną poczęstowani zdrowym jabłkiem. Będzie to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie co najmniej 400g warzyw i owoców dziennie.
Zapewne będzie również okazja do organizowania zajęć, plastycznych, technicznych i zręcznościowych z użyciem jabłek.
Koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego zachęcają, aby w tym dniu każdy z uczniów przyszedł do szkoły ubrany w kolorach jabłek (czerwony, żółty, zielony) z emblematem tego owocu, a w nagrodę nie będą pytani na lekcjach.
Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w kolejnej akcji naszego nowego Samorządu Uczniowskiego.