Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Spotkanie z muzyką
Dodane przez sp_bieniewice dnia 26.09.2021 22:04:23
          Od kilku już lat, uczniowie klas I - III szkoły podstawowej raz w miesiącu, uczestniczą w koncertach z cyklu „ "Spotkania z muzyka” dla klas I-III organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie.
Muzyka na żywo potrafi sprawić, że człowiek zapomina o wszystkim, wchodzi w świat wyobraźni, która prowadzi go do miejsc wyśnionych.
Przez nastrój, przez ten panujący dookoła spokój – człowiek jest w stanie wchłaniać muzykę jeszcze mocniej. Skupiać się na niej i tylko na niej.
Dzieci również odczuwają ten klimat. Oczywiście nie wszystkie, oczywiście nie zawsze. Jednak ciężko oprzeć się wrażeniu, że również zachowują się inaczej. Jakby spokojniej, jakby skupiają się bardziej na słuchaniu i popuszczaniu wodzy fantazji.
I nasze dzieci tego doświadczają - cieszy nas to.
Bo jak napisał Dawid Crossby - "Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka".