Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Klasy trzecie w Warszawie
Dodane przez sp_bieniewice dnia 23.10.2021 19:40:01
          20 października odbyła się wycieczka klas trzecich do Warszawy. Program wycieczki był bardzo interesujący. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze "Capitol" i obejrzenie spektaklu pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Podczas przedstawienia uczniowie poznali sympatycznego i kochającego zwierzęta doktora oraz jego przyjaciół - papugę Polinezję, małpkę Czi-Czi oraz świnkę Geb-Geb, którzy zabrali dzieci do afrykańskiej krainy.
Spektakl niesie przekaz uwrażliwiający na los zwierząt, które czekają na ludzkie dobre i mądre wsparcie.
Po godzinnym przedstawieniu, koniecznie trzeba było poświęcić kolejną godzinkę na rozprostowanie kości na spacerze po pobliskim Ogrodzie Saskim, który jak zawsze o tej porze lśnił odcieniami złota, brązu i czerwieni. Dzieci dowiedziały się, że był on pierwszym parkiem publicznym w Polsce a dla mieszkańców stolicy udostępniony został już w 1727 r.
Niewątpliwie parkowi dodaje uroku .„olbrzymia fontanna empirowa", przy której zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Duże wrażenie zrobiły piękne rzeźby Poezji, Muzyki, Zimy, Matematyki i Wiosny.
Przechodząc do Placu Piłsudskiego zatrzymali się na nieco dłużej przy słynnym grobie-pomniku - Grób Nieznanego Żołnierza, którego ideą powstania było uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość Polski. Grób jest cennym narodowym pomnikiem symbolizującym największe poświęcenie.
W Ogrodzie Saskim czekała na wszystkich jeszcze jedna atrakcja - zabawy na nowoczesnym placu zabaw położonym tuż obok wielkiej fontanny i Grobu Nieznanego Żołnierza.
Spacer oraz zabawy upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a pamiątką są „ogrodowe” zdjęcia.