Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Akademia
Dodane przez sp_bieniewice dnia 15.11.2021 16:10:28
          W dniu 08.11.2021r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Akademia została przygotowana przez najstarszych uczniów naszej szkoły, klasę: VIIb, i VIIIa i VIIIc przy pomocy i wsparciu p. Edyty Włodarskiej, p.Kariny Juragi-Horosz i p. Małgorzaty Jurzyk-Stępień. Uczniowie bardzo starannie i sumiennie przygotowali się do tego doniosłego i ważnego wydarzenia.
Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Przypomniano tragiczne wydarzenia tamtych lat, m.in. III rozbiór Polski, jak również to, co wydarzyło się w 1901 r. we Wrześni. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Święto 11 Listopada sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Pamiętając o nich – składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Pięknie udekorowana sala, odświętne stroje, perfekcyjna recytacja i wyśmienite wykonanie pieśni i piosenek patriotycznych wprowadziło nas w odświętną atmosferę.
Nasi młodzi artyści tym razem trzykrotnie prezentowali swoje przedstawienie - ze względu na trwającą pandemię i środki ostrożności oglądaliśmy występ w mniejszych grupach.
Akademię zakończył Pan Dyrektor, który podziękował za przygotowanie programu artystycznego i wszystkim życzył miłego świętowania.


Film - akademia w szkole