Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Pomaganie jest tak proste!
Dodane przez sp_bieniewice dnia 20.11.2021 07:08:30
          Pomaganie jest tak proste!

Teddy Bear czyli pluszowy miś, to wyjątkowa zabawka, która od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe. W 2002 roku pluszowy miś doczekał się także własnego święta, które obchodzone jest 25 listopada. Tego dnia finał ma Akcja Fundacji "Gdy liczy się czas" - która dzięki wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli chce obdarować dzieci przebywające w szpitalach pluszowymi misiami. Miś daje bowiem dziecku dużo radości podczas trudnych chwil jakim jest pobyt w szpitalu oraz pozwala choć na chwilę zapomnieć o bólu i strachu.
Żeby podarować dzieciom miśka i uśmiech, trzeba było zrobić proste kroki: kupić nowego misia dla dziecka chorego na raka,
przynieść do szkoły, które po zakończeniu zbiórki przekazane zostaną do fundacji.
Na hasło "Obudź w Sobie Anioła i podaruj OnkoDziecku odrobinę szczęścia", nasza szkolna społeczność z chęcią przystąpiła do akcji. Klasy a nawet indywidualni uczniowie przynosili do szkoły
pluszowe misie i inne maskotki.
W piątek 19 listopada, po zakończeniu akcji zabawki zawiezione zostały do punktu zbiórki pluszaków w Warszawie. Przekazane zostaną pacjentom w: Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
Organizatorzy podziękowali naszej placówce za włączenie się do akcji a my dziękujemy tym wszystkim naszym uczniom, którzy przystąpili do niej.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz opiekunowi p. Barbarze Siedleckiej za zorganizowanie tej akcji w naszej szkole. Po raz kolejny udowodniliśmy, że lubimy pomagać i jesteśmy wsparciem dla ludzi chorych i cierpiących.
Dziękujemy młodzieży, rodzicom, nauczycielom za okazane serce Onkodzieciakom 🙂 Jesteście Wspaniali 🙂
Zebrane pluszaki z pewnością rozświetlą twarze tym dzieciom, do których trafią.