Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Planszówki - zawsze na czasie
Dodane przez sp_bieniewice dnia 12.12.2020 19:55:28
          Przedłużający się czas izolacji związany z pandemią koronawirusa powoduje, że coraz trudniej jest znaleźć sposób na zajęcie czasu, zwłaszcza dzieci. Ale nie tylko.
Pedagog szkolny p. Anna Ludwin -Właszczuk proponuje gry planszowe, które są świetną alternatywą dla gier komputerowych, oglądania programów telewizyjnych czy zwyczajnej nudy, przed którą czasami trudno jest uciec.
Gry planszowe przeznaczone są dla osób w różnym wieku, co stanowi ich niewątpliwą zaletę. Przy planszy mogą spotkać się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Dostarczają rozrywki, uczą nowych umiejętności, angażują uczestników do kreatywnego myślenia. Ponadto edukują, ćwiczą logiczne myślenie, pomagają poznać i zrozumieć świat, dają satysfakcję z wygranej, jak również są dobrym treningiem, żeby poradzić sobie z porażką. Ale przede wszystkim, są okazją do dobrej zabawy, zacieśnienia więzi pomiędzy domownikami i wspólnie spędzonego czasu.
Grając w gry planszowe choć na chwilę możemy zapomnieć o ograniczeniach, które dość trudno jest przetrzymać i do których nikt z nas nie jest przyzwyczajony.
Pani Pedagog zaprasza w podróż po wybranych grach. Poniżej jest link do jej artykułu, w którym znajdziemy przegląd planszówek - jest on mocno subiektywny. Pani Ania miała przyjemność grać w niektóre z nich, zarówno z własnymi dziećmi, jak i z dziećmi, z którymi ma satysfakcję spotykania się w swojej pracy.

"POGRAJ(MY) #wytrwaj#obydowiosny" (kliknij)