Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach Kolonie letnie w "Farmie Kalina"
Dodane przez sp_bieniewice dnia 27.07.2021 20:04:31
          Kolonie letnie „Farma Kalina 2021” w Łasku
organizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach
w terminie 15. 07. 2021 – 25.07.2021 roku.


„Kolonie letnie" to inicjatywa, która ma za zadanie ubarwić dzieciom długi, wakacyjny czas. W akcję angażują się zarówno szkoły, jak i ośrodki sportowe oraz inne placówki organizując różne akcje i formy spędzenia tego czasu. Wszystko po to, żeby dzieci nie poczuły, co to jest nuda.
Może kajaki i piłka nożna? A może trampoliny, park linowy albo wodny, czy zwiedzanie Niechorza i kąpiel morska? Nawet najbardziej wybredni znajdą w bogatej ofercie letnich atrakcji coś dla siebie.
Na kolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bieniewicach wyjechało 40 dzieci z klas I – VIII .
Zajęcia odbywały się codziennie zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Dzieci przebywały pod troskliwą opieką pań: Jolanty Wiącek, Katarzyny Mielcarz, Doroty Chłodnickiej- Sadłochy i Hanny Wasilewskiej - Weiss.
W ciekawej ofercie „WAKACJE BEZ NUDY” znalazły się więc:
✅zajęcia w wodzie (rowery wodne, wędkowanie, park wodny, supy),
✅warsztaty profilaktyczne ( zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek),
✅chrzest kolonijny,
✅konkurs na piosenkę kolonijną,
✅warsztaty ceramiczne,
✅warsztaty kulinarne,
✅zjeżdżalnia wodna,
✅dmuchańce,
✅gry terenowe – Gangsterzy, Podchody, 50 – tka, Pchli targ,
✅zajęcia „Długopis 3D”
✅park linowy,
✅paintball laserowy,
✅wycieczki piesze i wycieczki autokarowe do Niechorza (zwiedzanie Muzeum latarni morskiej, Park Miniatur Latarni Morskich), wycieczka do Mierzęcina – kręgielnia i ogrody japońskie,
✅gry zespołowe – piłka nożna, siatkówka plażowa,
✅dyskoteki,
✅ognisko,
✅baloniada.
Wędrując po okolicy lub uczestnicząc w grach terenowych dzieci miały możliwość poznania pięknej wsi Łasko, położonej nad Jeziorem Okrągłym, w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego .
dalszy ciąg relacji z wyjazdu kolonijnego(kliknij)


Rozszerzona zawartość newsa
Podczas słonecznej pogody, dzieci miały możliwość uprawiania sportów i zajęć wodnych (kajakarstwo, rowery wodne, wędkarstwo, supy, tor przeszkód w parku wodnym). Pod okiem instruktorów poznawały tajniki tych umiejętności bądź je utrwalały.
Zajęcia w parku linowym były okazją do realizacji celów sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych oraz promujących zdrowy tryb życia. Realizowane były również takie zadania jak: podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu, rozwijanie poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu.
Bardzo ważne były warsztaty profilaktyczne prowadzone przez wychowawców i pracownika SANEPID-u z Choszczna. Uczestnicy poznali zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek. Dzieci nauczyły się co należy zrobić w przypadku ukąszenia przez kleszcze, zaatakowania bezpańskiego psa czy zatrucia pokarmowego. Większość z nich przypomniała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy (fantom, opatrywanie ran i urazów, wezwanie pomocy medycznej).
Podczas gier i zabaw na terenie ośrodka uczestnicy mieli możliwość rozwijania pomysłowości, kreatywności, spostrzegawczości i umiejętności współdziałania w grupie. Prowadzone zajęcia miały również za zadanie kształtowanie przedsiębiorczości, marketingu, logistyki, pomysłowości w tworzeniu własnego biznesu oraz zaszczepienie w dzieciach smykałki do interesów ( SPA, zakład fryzjerski, gabinety odnowy biologicznej, rehabilitacyjne itp.). Dzieci uczyły się liczenia zysków i szacowania strat, samodzielności, komunikowania się z innymi, ponoszenia konsekwencji swoich decyzji.
Uczestnicząc w wycieczce do Niechorza – Koloniści mieli okazję poznać niektóre z atrakcji, którymi może poszczycić ta miejscowość – my wybraliśmy Park Miniatur Latarni Morskich oraz latarnię morską.
Niesamowite widoki podziwialiśmy z Latarni Morskiej o wysokości 45 metrów m.in. widok na jezioro Liwia Łuża i rezerwat ptaków, brzeg morski i morze na wiele kilometrów, widok na Niechorze i Pogorzelicę.
Zwiedzając Park Miniatur latarni morskich mieliśmy okazję zobaczyć 29 latarni morskich czynnych i historycznych w skali 1:10, działających na polskim wybrzeżu Bałtyku.
Następnie udaliśmy się na plażę, aby przywitać się z morzem i posłuchać jego szumu, pozbierać muszelek, zamoczyć nogi w morskiej wodzie czy też budować zamki z piasku.
Bardzo przyjemnie dzieci spędziły czas podczas wyjazdu do Mierzęcina. Tam miały okazję zwiedzić piękne ogrody japońskie. Poznać egzotyczną roślinność oraz architekturę (pałac romantyczny i pagodę). Atrakcją wyjazdu była wizyta w kręgielni i sprawdzenie się w celności rzutów do kręgli.
Kolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke). Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Czas spędzony na kolonii był czasem odpoczynku, wytchnienia, ale także czasem zabawy, szaleństw i mocy atrakcji.
Uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach za zorganizowanie kolonii w Łasku i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki oraz atrakcyjnych zajęć, które na długo pozostaną w ich pamięci.