Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 27.09.2021 21:31:04  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Program "Błońskie szkoły kompetencji"
B&N
Karta rowerowa
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj

Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Kolonie letnie w "Farmie Kalina"
Podczas słonecznej pogody, dzieci miały możliwość uprawiania sportów i zajęć wodnych (kajakarstwo, rowery wodne, wędkarstwo, supy, tor przeszkód w parku wodnym). Pod okiem instruktorów poznawały tajniki tych umiejętności bądź je utrwalały.
Zajęcia w parku linowym były okazją do realizacji celów sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych oraz promujących zdrowy tryb życia. Realizowane były również takie zadania jak: podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu, rozwijanie poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu.
Bardzo ważne były warsztaty profilaktyczne prowadzone przez wychowawców i pracownika SANEPID-u z Choszczna. Uczestnicy poznali zagrożenia wynikające z braku zachowania ostrożności podczas pieszych wycieczek nad jezioro i kąpieli w nich, do lasu, podczas zajęć w terenie, korzystania z Internetu, zażywania używek. Dzieci nauczyły się co należy zrobić w przypadku ukąszenia przez kleszcze, zaatakowania bezpańskiego psa czy zatrucia pokarmowego. Większość z nich przypomniała sobie zasady udzielania pierwszej pomocy (fantom, opatrywanie ran i urazów, wezwanie pomocy medycznej).
Podczas gier i zabaw na terenie ośrodka uczestnicy mieli możliwość rozwijania pomysłowości, kreatywności, spostrzegawczości i umiejętności współdziałania w grupie. Prowadzone zajęcia miały również za zadanie kształtowanie przedsiębiorczości, marketingu, logistyki, pomysłowości w tworzeniu własnego biznesu oraz zaszczepienie w dzieciach smykałki do interesów ( SPA, zakład fryzjerski, gabinety odnowy biologicznej, rehabilitacyjne itp.). Dzieci uczyły się liczenia zysków i szacowania strat, samodzielności, komunikowania się z innymi, ponoszenia konsekwencji swoich decyzji.
Uczestnicząc w wycieczce do Niechorza – Koloniści mieli okazję poznać niektóre z atrakcji, którymi może poszczycić ta miejscowość – my wybraliśmy Park Miniatur Latarni Morskich oraz latarnię morską.
Niesamowite widoki podziwialiśmy z Latarni Morskiej o wysokości 45 metrów m.in. widok na jezioro Liwia Łuża i rezerwat ptaków, brzeg morski i morze na wiele kilometrów, widok na Niechorze i Pogorzelicę.
Zwiedzając Park Miniatur latarni morskich mieliśmy okazję zobaczyć 29 latarni morskich czynnych i historycznych w skali 1:10, działających na polskim wybrzeżu Bałtyku.
Następnie udaliśmy się na plażę, aby przywitać się z morzem i posłuchać jego szumu, pozbierać muszelek, zamoczyć nogi w morskiej wodzie czy też budować zamki z piasku.
Bardzo przyjemnie dzieci spędziły czas podczas wyjazdu do Mierzęcina. Tam miały okazję zwiedzić piękne ogrody japońskie. Poznać egzotyczną roślinność oraz architekturę (pałac romantyczny i pagodę). Atrakcją wyjazdu była wizyta w kręgielni i sprawdzenie się w celności rzutów do kręgli.
Kolonie były okazją do integrowania się, nabierania pewności siebie, odkrywania swoich nowych możliwości i umiejętności: sportowych, muzycznych ( gry i zabawy ze śpiewem, karaoke). Przy takiej organizacji spędzania czasu nie sposób było się nudzić.
Czas spędzony na kolonii był czasem odpoczynku, wytchnienia, ale także czasem zabawy, szaleństw i mocy atrakcji.
Uczniowie i rodzice składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach za zorganizowanie kolonii w Łasku i zapewnienie dzieciom troskliwej opieki oraz atrakcyjnych zajęć, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.