Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 29.01.2020 07:10:25  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Akademia Przyszłości
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do końca roku szkolnego
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Program "Aktywna tablica"
Rządowy projekt "AKTYWNA TABLICA"

Tablice interaktywne, projektory UST, głośniki, interaktywne monitory dotykowe – takie pomoce dydaktyczne można kupić do szkół podstawowych w ramach Rządowego programu na lata 2017-2019 – "Aktywna tablica”.

Jest to rządowy program na lata 2017-2019. Program ten jest finansowany w 80 % ze środków budżetu państwa i co najmniej 20 % wkładu własnego samorządów.
W roku szkolnym 2017/2018 po złożeniu wniosku do organu prowadzącego, pozytywnemu zaopiniowaniu, zakwalifikowaniu się do programu, szkoła bierze udział w projekcie rządowym "Aktywna Tablica" na lata 2017-2019, aby realizować zadania współczesnej szkoły takie jak rozwijanie u uczniów i nauczycieli kluczowych kompetencji z zakresu Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej czy przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym, wprowadzanie innowacji pedagogicznych w trakcie trwania programu i dążenie do unowocześniania szkoły.
Dzięki dofinansowaniu na kwotę 17 500 złotych dwie klasopracownie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zostaną wyposażone w sprzęt pozwalający na zastosowanie nowoczesnych technik ITI w nauczaniu. Tablice interaktywne, projektory ultraogniskowe to pomoce naukowe jakie nasza placówka zakupi w ramach tego przedsięwzięcia (w ramach programu szkoła została wyposażona w dwie tablice interaktywne wraz z projektorem i oprogramowaniem.
Mamy nadzieję , że działania te pozytywnie wpłyną na poprawę efektów kształcenia w naszej placówce.
Program Aktywna Tablica, który realizowany jest w naszej szkole, na lata 2017-2019, pomaga uczniom oraz nauczycielom stać się mistrzami nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz rozwijać w nich takie kompetencje, co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół. Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.

Planowane sposoby wykorzystania tablicy: - Pisanie i rysowanie na tablicy (nauczyciel i uczniowie);
- Wyświetlanie filmów, zdjęć, obrazów graficznych, które mogą stanowić tło do notatek i rysunków np. uzupełniających wyświetlane obrazy;
- Korzystanie z zasobów Internetu w czasie rzeczywistym (w tym z plansz, słowników czy encyklopedii, itp.)
- Przygotowanie gotowego scenariusza lekcji z teorią, ćwiczeniami praktycznym i multimedialnymi materiałami uzupełniającymi temat. Wpłynie to pozytywnie na dynamikę lekcji i lepsze wykorzystanie czasu.
- Wykorzystywanie na lekcji ćwiczeń interaktywnych przygotowanych samodzielnie przez nauczyciela lub wykorzystanie już istniejących dobranych odpowiednio do poziomu uczniów w klasie. Wpłynie to na dobór ćwiczeń do potrzeb poszczególnych uczniów i pozwoli na zaangażowanie uczniów zdolnych jak i tych z trudnościami w nauce.

Jakie zmiany sposobu nauczania i uczenia się uzyskamy stosując tablice interaktywne:

- Zaangażowanie uczniów poprzez zwiększenie dynamiki lekcji i oddziaływania na wiele zmysłów;
- Dużo większa różnorodność wykorzystanych materiałów podczas lekcji;
- Dostęp do różnych programów i bieżących informacji znajdujących się na dysku komputera obsługującego tablicę interaktywną i w Internecie;
- Możliwość szerszego doboru materiałów do indywidualnych potrzeb uczniów;
- Nauczyciel może wykorzystywać obrazy graficzne, zdjęcia i filmy dla wzmocnienia percepcji wzrokowej;
- Łatwość wykorzystania animacji i symulacji komputerowych do zilustrowania trudnych zjawisk, których nie można pokazać uczniom w inny sposób (dotyczy to głównie zjawisk fizycznych czy przyrodniczych), a co pozwala łatwiej zrozumieć te zjawiska.
Dzięki tablicy interaktywnej nauczyciel prowadzi dynamiczną lekcję, gdzie oprócz zapisania przez niego niezbędnych informacji, w szybki sposób włącza odpowiedni do tematu lekcji film czy pokazuje zdjęcia.
Zakupione tablice interaktywne są bardzo chętnie wykorzystywane w trakcie prowadzonych zajęć i sprawiają, że lekcje są ciekawsze, wzrasta też motywacja uczniów do nauki.
Nasi uczniowie zyskali większe możliwości rozwoju poznawczego i społecznego oraz szansę na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.
W ramach projektu "Aktywna tablica", by popularyzować nowoczesne technologie, w naszej szkole zorganizowano lekcje otwarte dla wszystkich nauczycieli w ramach „Międzyszkolnej Sieci Współpracy".

Wykaz otwartych lekcji:
20.02.2018 r. - temat: "Projektujemy gazetkę szkolną – realizacja zadania" (klasa VIII szkoła podstawowa)
Cel ogólny: poznanie zasad redagowanie i formatowania dokumentów w zależności celu ich przeznaczenia - prowadzący nauczyciel j. polskiego Edyta Włodarska.

09.03.2018 r. - temat: "Schools in the UK - charakterystyka szkoły brytyjskiej" (klasa II gimnazjum)
Cel ogólny: Zapoznanie z systemem szkolnictwa w Wielkiej Brytanii- prowadzący nauczyciel języka angielskiego Katarzyna Krzemińska.

09.03.2018 r. - temat: "Mapy internetowe" (klasa III gimnazjum)
Cel ogólny: kształtowanie umiejętności posługiwania się programami w Internecie z zastosowaniem monitorów dotykowych oraz rozumienie podstawowych pojęć związanych z tematem- prowadzący nauczyciel informatyki Hanna Wasilewska - Weiss.

Konspekty zajęć otwartych

Edukacja wczesnoszkolna
Edukacja wczesnoszklna
Godzina wychowawcza
J.angielski
Matematyka
WOS
WOS
Tworzenie szkolnej gazetki

Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest środa 29 Stycznia 2020.
Imieniny obchodzą: Zdzisaw, Franciszek, Jzef, Salomea, Konstancja
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.