Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach
  Strona Główna | Dokumenty szkolne | Rekrutacja do szkoły | Cyfrowa szkoła | Galeria | Plan lekcji | Kalendarz imprez | Szukaj 06.03.2021 03:11:55  
Nawigacja
Strona Główna
O szkole...
Misja szkoły
Dokumenty szkolne
Historia szkoły
Rekrutacja do szkoły
Rada Pedagogiczna
Patron szkoły
Spacer po szkole...
Program "Szkolny Klub Sportowy 2017"
Nauka bez tajemnic
Cyfrowa szkoła
Program "Aktywna tablica"
B&N
Karta rowerowa
Absolwenci szkoły
Ciekawe strony
Galeria

Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Podręczniki szkolne
Kalendarz imprez
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Konkursy
Gazetka szkolna

Pedagog i Psycholog
Biblioteka
Świetlica szkolna
Sekretariat
Profilaktyka
Pedagog Terapeuta
Logopeda

Szukaj
Licznik
Pozostało

do wakacji
Ostatnie Artykuły
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Absolwenci szkoły -...
Nowy plac zabaw dla ...

Program "Aktywna tablica"
Rządowy projekt "AKTYWNA TABLICA"

Tablice interaktywne, projektory UST, głośniki, interaktywne monitory dotykowe – takie pomoce dydaktyczne można kupić do szkół podstawowych w ramach Rządowego programu na lata 2017-2019 – "Aktywna tablica”.

Jest to rządowy program na lata 2017-2019. Program ten jest finansowany w 80 % ze środków budżetu państwa i co najmniej 20 % wkładu własnego samorządów.
W roku szkolnym 2017/2018 po złożeniu wniosku do organu prowadzącego, pozytywnemu zaopiniowaniu, zakwalifikowaniu się do programu, szkoła bierze udział w projekcie rządowym "Aktywna Tablica" na lata 2017-2019, aby realizować zadania współczesnej szkoły takie jak rozwijanie u uczniów i nauczycieli kluczowych kompetencji z zakresu Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej czy przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym, wprowadzanie innowacji pedagogicznych w trakcie trwania programu i dążenie do unowocześniania szkoły.
Dzięki dofinansowaniu na kwotę 17 500 złotych dwie klasopracownie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bieniewicach zostaną wyposażone w sprzęt pozwalający na zastosowanie nowoczesnych technik ITI w nauczaniu. Tablice interaktywne, projektory ultraogniskowe to pomoce naukowe jakie nasza placówka zakupi w ramach tego przedsięwzięcia (w ramach programu szkoła została wyposażona w dwie tablice interaktywne wraz z projektorem i oprogramowaniem.
Mamy nadzieję , że działania te pozytywnie wpłyną na poprawę efektów kształcenia w naszej placówce.
Program Aktywna Tablica, który realizowany jest w naszej szkole, na lata 2017-2019, pomaga uczniom oraz nauczycielom stać się mistrzami nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz rozwijać w nich takie kompetencje, co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół. Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.

Planowane sposoby wykorzystania tablicy: - Pisanie i rysowanie na tablicy (nauczyciel i uczniowie);
- Wyświetlanie filmów, zdjęć, obrazów graficznych, które mogą stanowić tło do notatek i rysunków np. uzupełniających wyświetlane obrazy;
- Korzystanie z zasobów Internetu w czasie rzeczywistym (w tym z plansz, słowników czy encyklopedii, itp.)
- Przygotowanie gotowego scenariusza lekcji z teorią, ćwiczeniami praktycznym i multimedialnymi materiałami uzupełniającymi temat. Wpłynie to pozytywnie na dynamikę lekcji i lepsze wykorzystanie czasu.
- Wykorzystywanie na lekcji ćwiczeń interaktywnych przygotowanych samodzielnie przez nauczyciela lub wykorzystanie już istniejących dobranych odpowiednio do poziomu uczniów w klasie. Wpłynie to na dobór ćwiczeń do potrzeb poszczególnych uczniów i pozwoli na zaangażowanie uczniów zdolnych jak i tych z trudnościami w nauce.

Jakie zmiany sposobu nauczania i uczenia się uzyskamy stosując tablice interaktywne:

- Zaangażowanie uczniów poprzez zwiększenie dynamiki lekcji i oddziaływania na wiele zmysłów;
- Dużo większa różnorodność wykorzystanych materiałów podczas lekcji;
- Dostęp do różnych programów i bieżących informacji znajdujących się na dysku komputera obsługującego tablicę interaktywną i w Internecie;
- Możliwość szerszego doboru materiałów do indywidualnych potrzeb uczniów;
- Nauczyciel może wykorzystywać obrazy graficzne, zdjęcia i filmy dla wzmocnienia percepcji wzrokowej;
- Łatwość wykorzystania animacji i symulacji komputerowych do zilustrowania trudnych zjawisk, których nie można pokazać uczniom w inny sposób (dotyczy to głównie zjawisk fizycznych czy przyrodniczych), a co pozwala łatwiej zrozumieć te zjawiska.
Dzięki tablicy interaktywnej nauczyciel prowadzi dynamiczną lekcję, gdzie oprócz zapisania przez niego niezbędnych informacji, w szybki sposób włącza odpowiedni do tematu lekcji film czy pokazuje zdjęcia.
Zakupione tablice interaktywne są bardzo chętnie wykorzystywane w trakcie prowadzonych zajęć i sprawiają, że lekcje są ciekawsze, wzrasta też motywacja uczniów do nauki.
Nasi uczniowie zyskali większe możliwości rozwoju poznawczego i społecznego oraz szansę na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.
W ramach projektu "Aktywna tablica", by popularyzować nowoczesne technologie, w naszej szkole zorganizowano lekcje otwarte dla wszystkich nauczycieli w ramach „Międzyszkolnej Sieci Współpracy".

Wykaz otwartych lekcji:
20.02.2018 r. - temat: "Projektujemy gazetkę szkolną – realizacja zadania" (klasa VIII szkoła podstawowa)
Cel ogólny: poznanie zasad redagowanie i formatowania dokumentów w zależności celu ich przeznaczenia - prowadzący nauczyciel j. polskiego Edyta Włodarska.

09.03.2018 r. - temat: "Schools in the UK - charakterystyka szkoły brytyjskiej" (klasa II gimnazjum)
Cel ogólny: Zapoznanie z systemem szkolnictwa w Wielkiej Brytanii- prowadzący nauczyciel języka angielskiego Katarzyna Krzemińska.

09.03.2018 r. - temat: "Mapy internetowe" (klasa III gimnazjum)
Cel ogólny: kształtowanie umiejętności posługiwania się programami w Internecie z zastosowaniem monitorów dotykowych oraz rozumienie podstawowych pojęć związanych z tematem- prowadzący nauczyciel informatyki Hanna Wasilewska - Weiss.

Konspekty zajęć otwartych

Edukacja wczesnoszkolna
Edukacja wczesnoszklna
Godzina wychowawcza
J.angielski
Matematyka
WOS
WOS
Tworzenie szkolnej gazetki

Zegar & Kalendarz
Dzisiaj jest sobota 6 Marca 2021.
Imieniny obchodzą: Ra, Wiktor, Agnieszka, Jordan, Marcin
Zaloguj się do e-dziennika
Jesteśmy na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: bartek
Losowa fotografia
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2018 by Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bieniewicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Optymalizowano dla Internet Explorer 11+, Firefox 31+, Safari 7+ w systemie Windows i Mac OS X, 1280 x 800 pixeli.